zabawy z dzieckiem
Rodzicielstwo

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Dzieciaki od kilku dni już mają wakacje, a my zastanawiamy się, jak zrobić, by przeżyły ten czas twórczo i kreatywnie? Przedstawiamy najlepsze zajęcia dla dzieci na wakacje.

Półkolonie w mieście

To rozwiązanie dla zapracowanych rodziców, którzy nie mogą spędzić ze swoimi dziećmi całych wakacji. Półkolonie mogą obejmować parki rozrywki czy zajęcia fizyczne połączone z zabawą. Na półkoloniach dzieci i odpoczywają, i uczą się wielu nowych rzeczy.

Jeśli jednak możemy i chcemy poświęcić dziecku czas, skupmy się na rozwojowych, przyjemnych zabawach.

Bańki mydlane

Puszczanie baniek mydlanych to najcudowniejsze wspomnienie z dzieciństwa, a w dzisiejszych czasach mamy naprawdę sporo rozwiązań. Możemy zamówić specjalne pistolety do baniek albo zestaw do tworzenia tych naprawdę dużych.

Budowanie domku na drzewie lub szałasu

To zadanie dla całej rodziny i wspaniała zabawa. Dzieci będą mogły bawić się w Indian i Dziki Zachód, zapraszać przyjaciół i tworzyć sekretne „bazy”. Nie zabieraj dzieciom tych przyjemności i pięknych wspomnień, kupując gotowy domek z nieekologicznego plastiku.

Wyjścia na miasto

Siedzenie w domu znudzi się nawet najwytrwalszym, dlatego należy zadbać o udane wyjścia z naszymi pociechami. Na czas wakacji powstaje wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi. Na przykład kino Wrocław oferuje zniżkowe ceny na wszystkie seanse dla najmłodszych! Warto również zabierać dzieciaki na miejski basen, aby miały się gdzie wyszaleć. Ważne, aby było to dla nich atrakcyjne i interesujące.

Labirynt z przeszkodami

Gdy mamy własny ogródek, możemy pokusić się o stworzenie labiryntu z przeszkodami z materiałów do recyklingu: kartonowych pudeł, folii, kolorowych bibuł. Gwarantowany niezły ubaw! Dzieciaki będą zachwycone wspólnym tworzeniem i wymyślaniem przeszkód. Ta zabawa rozwinie kreatywność oraz koordynację ruchową.

Rozłożenie basenu lub piaskownicy

Frajda nie tylko dla najmłodszych – mogą skorzystać na niej także dorośli. Wodne zabawy możesz urozmaicać wyjątkowymi gadżetemi. I koniecznie zaproś znajomych dziecka! Możecie wspólnie urządzić urocze garden party.

Tworzenie suszek i frotaży

Na spacerach z dzieckiem próbuj zainteresować go otaczającą go przyrodą. Zbierajcie zioła, szukajcie ich nazw, suszcie i wklejajcie do właśnych albumów. Naucz dziecko frotażu, niech tworzy małe arcydzieła!

One thought on “Zajęcia dla dzieci na wakacje”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.