Kobieta przegląda zdjęcia w albumie
Rodzicielstwo

Albumy ze zdjęciami – dlaczego warto je kolekcjonować?

Czy czujesz przewagę zdjęć papierowych nad cyfrowymi? Wypróbuj moc albumu ze wspomnieniami.

Kiedy wszystkie fotografie wymagały wywołania kliszy, by zobaczyć, co na nich uchwycono, każdy miał w domu albumy z wakacji, dzieciństwa, wyjazdów, imprez itp. Aktualnie nosimy wspomnienia w postaci zdjęć w swojej kieszeni lub torebce, zamknięte w telefonie komórkowym, dostępne w chmurze, z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Moda na drukowanie zdjęć mocno osłabła również dlatego, że ilość wykonywanych fotografii miesięcznie znacząco utrudnia wybór tych, które powinny się znaleźć w kolekcji papierowej. Czy to dobrze?

Zalety posiadania albumów fotograficznych

Przede wszystkim takie wydrukowane zdjęcie, które można dotknąć, zdaje się wzbudzać więcej uczuć. Kojarzą nam się z przeglądaniem rodzinnych kolekcji, z wizerunkami przodków i krewnych, których nawet nie mieliśmy okazji nigdy poznać. Przywołują wspomnienia wspólnego przeglądania albumów z rodzicami, dziadkami i chwil, kiedy to dociekali oni, w którym roku zrobiono poszczególne fotografie.

Zdjęcia papierowe umieszczone w albumie to z reguły również większa trwałość. Pliki znajdujące się na dysku, płycie czy nawet w chmurze są nieco abstrakcyjne. Fotki w albumie można dotknąć, przełożyć, podpisać, a ich trwałość jest naprawdę wysoka. Przecież zdjęcia naszych pradziadków tak dobrze się zachowały, a obecna jakość wydruku i papieru są bez porównania lepsze.

Zdjęcie z albumu zawsze też można wyjąć i ustawić na półce, powiesić w ramce na ścianie, by patrzeć na nie każdego dnia, by zdobiło wnętrze.

Jak zacząć kompletować albumy ze zdjęciami?

Jest to dziś znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Jeżeli brakuje Ci czasu, postaw na wywoływanie zdjęć online. Możesz zamówić odbitki bez wychodzenia z domu i również w nim go odebrać.

Dobrą radą, która ułatwia wybór zdjęć do wydrukowania, jest robienie ich selekcji na bieżąco. Nie zapychaj dysku, karty pamięci zbędnymi plikami. Z kilku ujęć wybierz to najlepsze.

Postaraj się także o jakąś regularność w drukowaniu. Załóż sobie wywołanie określonej liczby zdjęć miesięcznie tak, by nie obciążyło to znacząco Twojego budżetu, a pozwoliło tworzyć kolekcję najwspanialszych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.