Zaaranzowany przedpokój w bloku mieszkalnym
Dom i ogród

Aranżacja przedpokoju w bloku

Pomieszczeniem, które widoczne jest tuż po przekroczeniu progu każdego domu, jest oczywiście przedpokój. Jego aranżacja nie wydaje się zadaniem trudnym, jednak są przypadki, kiedy planowanie może być powodem wielu problemów. Niewielki metraż to najczęstsza przeszkoda stojąca przed wykreowaniem pożądanej kompozycji. Wspomniana trudność dotyczy w szczególności właścicieli mieszkań w blokach. O tym, jak najlepiej poradzić sobie z wyposażeniem niewielkiego holu, dowiesz się już za chwilę!

Zachwycaj stylem już na wejściu

Proces aranżacji warto rozpocząć od określenia stylu lub motywu przewodniego, który będzie dominował w wybranym pomieszczeniu. Etap ten ma niebagatelne znaczenie dla późniejszego wyboru konkretnych modeli umeblowania, ale także kolorystyki całego miejsca. Skandynawski minimalizm znajduje się na topie dekorów wykorzystywanych podczas wyposażania domowych wnętrz. Dominują tutaj jasne kolory, z szarością i bielą na czele. Jeśli jednak masz ochotę na coś bardziej nowoczesnego, to polecamy styl industrialny. Królują w nim materiały takie jak szkło, metal i beton. Paleta barw oparta jest na silnych kontrastach, pozbawionych jednak intensywnych odcieni. Wybór stylu i dopasowanie kolorystyki to krok pierwszy, który dobrze przygotuje Cię do dalszego procesu aranżacji.

Mały przedpokój o wielkim potencjale

W niedużych pomieszczeniach zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Rozmiar i umiejscowienie poszczególnych mebli, nie może być więc kwestią przypadku. Ograniczenia wynikające z niewielkiego metrażu bardzo często bywają powodem wyrzeczeń. Nie musisz jednak rezygnować z wymarzonej ławki do przedpokoju, wystarczy umiejętna organizacja, a dla wszystkich upragnionych mebli do przedpokoju znajdzie się miejsce. Planowanie rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia zacznij od wyboru konkretnej części przestrzeni, w której zostaną zaaranżowane największe sprzęty, takie jak szafa czy komoda. Dzięki temu dopasowanie mniejszych części stanie się znacznie prostsze!

Ławka w przedpokoju

Aranżacja przedpokoju z ławką – YourHomeStory

Kompozycja jak w układance

Aranżacja niewielkich pomieszczeń przypomina nieco układankę. Podobnie jak w puzzlach, poszczególne elementy, w tym przypadku meble, można i warto do siebie dopasowywać. Nie chodzi już wyłącznie o styl czy kolorystykę, ale o kształty. Komoda na buty najczęściej charakteryzuje się dużą szerokością, przy niewielkiej wysokości. Umiejscowiona tuż obok ściany powoduje, że przestrzeń znajdująca się nad nią pozostaje pusta. Warto ją wykorzystać do zawieszenia metalowego wieszaka na ubrania. Opadające tkaniny doskonale przysłonią wolny obszar, a ponadto, zaoszczędzisz nieco przestrzeni, która z pewnością przyda się dla innych mebli. W podobny sposób możesz znaleźć stanowisko idealne dla nieodzownego gadżetu, jakim jest stojak na parasole. Obszar niezbędny do jego umiejscowienia jest niewielki, dlatego możesz wprowadzić go na przykład w lukę powstałą pomiędzy drzwiami lub szafą.

Najlepsze wsparcie Twoich aranżacji

Jak widzisz, przy odrobinie kreatywności planowanie wyposażenia niewielkiego przedpokoju w bloku jest bardzo proste. Bez względu na to, jaki styl wybierzesz w proponowanym przez nas kroku pierwszym, w sklepie internetowym YourHomeStory.com.pl znajdziesz elementy wyposażenia znakomicie wpisujące się w każdy dekor. Nie musisz zatem ograniczać swojej wyobraźni. Każdy z nas może poczuć się specjalistą od aranżacji wnętrz, a oferta mebli do przedpokoju z YourHomeStory jest doskonałym wsparciem twórczych pomysłów, gdyż zaskakuje bogactwem wzorów i kolorów, przy jednoczesnej wysokiej jakości wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.