Robienie badań genetycznych w labolatorium
Choroby

Badania genetyczne – poznaj możliwości alldiag.pl w najniższych cenach

Artykuł partnera.

Materiał genetyczny to informacje na temat naszego organizmu. Badania genetyczne stosowane są w celu analizy ludzkiego genomu, czyli DNA zawartego w naszym ciele. Pozwalają określić zmiany zachodzące w genotypie oraz zdrowiu człowieka. Stosowane są także w celach ustalenia pochodzenia biologicznego np. ustalenia ojcostwa.

Badania genetyczne

Genetyka ma wpływ na całość ludzkiego ciała, począwszy od wzrostu, koloru oczu, płci, aż do prawidłowego funkcjonowania hormonów, narządów oraz naszego zachowania. Badanie genetyczne może zatem ustalić:

  • Mutację genów powodującą choroby genetyczne

Wykonanie badania stosuje się, aby ustalić diagnozę choroby genetycznej objawiającą się symptomami objawów klinicznych. Wynik zadecydować może o przebiegu choroby oraz podjęciu dalszego leczenia.

  • Predyspozycje genetyczne do możliwych zachorowań na różnego rodzaju choroby

Występowanie pewnych genotypów w organizmie człowieka, pozwala określić predyspozycję do genetycznych zachorowań. Niektóre choroby przenoszone są z pokolenia na pokolenie, a wykonanie badania szacuje ryzyko potencjalnego zachorowania.

  • Pochodzenie

Badanie za pomocą weryfikacji kodu DNA określić potrafi nasze pochodzenie np. rodzicielstwo. 

Laboratorium diagnostyczne

Badanie genetyczne polega na pobraniu próbki DNA zawierającej się w ślinie lub krwi. Pobranie materiału nie jest inwazyjne, a także bolesne. Do wykonania badania nie musisz się odpowiednio przygotowywać. Materiał DNA nie ulega zmianie przez całe życie, co znaczy, że nie musisz być na czczo lub o specjalnej diecie. Także możesz wykonać je w każdym momencie życia, niezależnie od stanu zdrowia bądź obecnej ciąży.

Dlaczego warto wykonać badania genetyczne?

  • Postawienie precyzyjnej diagnozy
  • Ułatwiają dobranie odpowiedniego leczenia
  • Posiadają jednoznaczny wynik
  • Można wykonać je w dowolnym wieku oraz momencie życia
  • Wystarczy wykonać je raz w życiu
  • Wskazuje predyspozycje genetyczne do możliwych zachorowań

Badania

Jeśli posiadasz jakiekolwiek objawy, skonsultuj się niezwłocznie z lekarzem, który przepisze odpowiednie badania genetyczne. Możesz także przystąpić do badań genetycznych na własną rękę. Wystarczy, że odszukasz badanie na alldiag.pl oraz wybierzesz miejscowość, w której ma zostać pobrany materiał genetyczny. Po zakupieniu badania przez Internet zrealizujesz je w wybranym laboratorium, a wyniki odbierzesz za pomocą strony internetowej. Dzięki Alldiag wykonasz szybko i łatwo swoje badania genetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.