Kobieta je swój katering dietetyczny
Zdrowa żywność

Catering dietetyczny dla kobiety – jak wybrać ten idealny?

Artykuł partnera.

Dieta to temat, który często przewija się w kobiecych rozmowach. Wiele z nas stosuje lub próbowało kiedyś stosować się do wskazań jakiejś diety redukcyjnej. Co więcej, w dietetyce pojawiają się również trendy, takie jak diety monoskładnikowe, dieta Dukana czy dieta keto. Która z nas nie słyszała o jakiejś modzie związanej z modyfikacją jadłospisu? Jednak to bardzo ważne, aby w dyskusji o utracie zbędnych kilogramów, pojawiały się również wzmianki o tym, jak odżywiać się z głową. Catering dietetyczny dla kobiety musi więc być dobrany do jej potrzeb. Podpowiadamy, jak wybrać idealną ofertę dla siebie.

Jaki catering dietetyczny wybrać?

Dbanie o prawidłową wagę jest ważne, ale jeszcze bardziej istotne jest zdrowie i zbilansowana dieta. Nie powinnyśmy za sukces w odchudzaniu płacić brakiem energii, wypadaniem włosów czy utratą zdrowia. Nie wspominając już o tym, że przez brak rozwagi może nas spotkać efekt jojo, a wówczas utracimy efekty naszych starań. Dlatego bardzo istotne jest, aby wybierając catering dietetyczny, wskazać odpowiednią ilość kalorii. Może nas kusić opcja 1000-1200 kcal, jednak warto pamiętać, że nie dla każdej z nas będzie to dobra decyzja. Warto zwiększyć ilość kalorii, rozplanować czas odchudzania na dłużej i zamiast tego starać się włączyć więcej ruchu w swoje codzienne życie. Jeśli nasza dieta nie będzie zbyt rygorystyczna, mamy większe szanse na to, by utrzymać zdrowe nawyki.

Chcąc wytrwać na diecie, musimy także postawić na dania, które będą nam smakować. Warto zamówić kilka zestawów próbnych od różnych dostawców i sprawdzić, czy będziemy zadowolone z umiejętności kucharza oraz różnorodności posiłków. Szukajmy również diet, które uwzględniają nasze wykluczenia pokarmowe np. nie zawierają mięsa, orzechów czy laktozy. Wówczas uda nam się stopniowo osiągnąć swój cel i utrzymać efekty, a przy tym cieszyć się dobrym jedzeniem.

Ile kosztuje catering dietetyczny na miesiąc?

Nie ukrywajmy, catering dietetyczny to tylko jeden z naszych codziennych wydatków. Nawet jeśli wykupienie abonamentu na miesiąc sprawia, że możemy pominąć zakupy spożywcze, wciąż pozostają rachunki, karnet na siłownię i wiele innych rzeczy. Dlatego musimy starannie przeliczyć, czy opłaca nam się korzystać z usług danej firmy cateringowej. Należy więc się zastanowić, ile kosztuje catering dietetyczny na miesiąc.

Ceny przedstawiają się różnie, zależnie od miasta, w którym mieszkamy. Tutaj można dowiedzieć się więcej o dietach pudełkowych we Wrocławiu https://catering-time.pl/jaka-dieta-pudelkowa-wroclaw/. W tym mieście najtaniej dostaniemy dzienny przydział posiłków za 30-35 zł. Jeśli zdecydujemy się na droższą opcję, możemy jednak płacić nawet 80 zł dziennie. Wiele zależy tutaj od rodzaju diety, a także od wybranego przez nas przedziału kalorycznego. Im więcej kcal, tym większe porcje, a zatem rośnie także cena.

Dieta pudełkowa dla ciężarnych i catering dla mam karmiących

Kobieta w ciąży oraz mama, która karmi piersią to osoby, które w szczególności muszą dbać o swój jadłospis. Restrykcyjna dieta redukcyjna zdecydowanie nie jest tutaj wskazana. Zanim zamówimy catering, powinniśmy przeczytać na stronie dostawcy lub skontaktować się z nim i zapytać konsultanta, czy stosowanie ich diety jest bezpieczne w ciąży lub w trakcie karmienia. Niektóre firmy cateringowe przewidują specjalne diety dla mam, które powstają po konsultacji ze specjalistami. Najlepiej postawić właśnie na taką dedykowaną opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.