Magnez to pierwiastek, który pełni niezwykle ważną funkcję w organizmie człowieka. Wzmacnia mięśnie, koi nerwy, usprawnia pracę szarych komórek – a to tylko część jego dobroczynnego działania. Odczuwasz niedobory magnezu? Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, aby temu zaradzić, a jednym z nich jest zastosowanie chlorku magnezu do kąpieli. W jaki sposób go używać, jak działa i na jakie efekty możesz liczyć? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego dzisiejszego wpisu!
Chlorek magnezu do kąpieli – dlaczego warto go stosować?
Według opinii specjalistów jedną z najskuteczniejszych metod na uzupełnienie braków magnezu w organizmie jest jego doustna suplementacja. Jest to jednak długotrwały proces, który wymaga dyscypliny i konsekwencji. Nie sprawdzi się w przypadku tych osób, które cierpią na zaburzenia pracy układu pokarmowego. Warto wówczas skorzystać z innego sposobu, jakim jest kąpiel w chlorku magnezu. Co przemawia za tym rozwiązaniem i na czym polega jego działanie?
Otóż mieszki włosowe i gruczoły potowe to miejsca, przez które mogą przenikać jony tego szczególnego pierwiastka. Oznacza to, że przyjemna, ciepła kąpiel może nie tylko pomóc Ci się zrelaksować, lecz także pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie. Dobrym przykładem mogą być tu profesjonalni sportowcy, którzy regularnie korzystają z tego rodzaju zabiegów w gabinetach odnowy biologicznej. Chlorek magnezu do kąpieli to zatem świetny sposób na szybkie uzupełnienie niedoborów pierwiastka, a jednocześnie wydajniejszą regenerację. Na tym jednak nie koniec – kąpiele magnezowe przynoszą także inne korzyści. Łagodzą podrażnienia skóry, ułatwiają odprężenie, działają także antygrzybiczo, przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
Jak używać chlorku magnezu do kąpieli?
Kiedy już wiesz, że kąpiel z dodatkiem chlorku magnezu to coś, co warto wypróbować, chcemy Ci podpowiedzieć, na czym polega cała kuracja. Przygotowanie kąpieli nie jest trudne – wystarczy, że zaopatrzysz się w opakowanie płatków magnezowych i kilka łyżek produktu wsypiesz do wanny z ciepłą wodą. Na powodzenie tego rodzaju zabiegu wpływ ma m.in. obszar zanurzonego ciała – im bardziej będziesz zanurzony w wodzie, tym lepiej. Ważna jest także temperatura wody. Powinna być na tyle wysoka, aby magnez się w niej rozpuścił.
Dla najlepszych efektów zdrowotnych polecamy 2-3 kąpiele w tygodniu, trwające nie krócej niż 20 minut. Pamiętaj jednak, aby nie dopuścić do nadmiernego wychłodzenia wody, gdyż zniweluje to relaksacyjne działanie zabiegu.