Badanie poziomu cukru
Choroby

Chorujesz na cukrzyce? Przeczytaj jak chronić swoje stopy.

Cukrzyca to przewlekła choroba, która dotyka coraz więcej osób, bez względu na wieku. Chorują dzieci, choruje młodzież, chorują dorośli i osoby w podeszłym wieku. Leczenie cukrzycy nie jest łatwe i wymaga stałej współpracy lekarza i pacjenta. O ile specjaliści wskażą odpowiedni sposób leczenia, o tyle chorzy muszą samodzielnie kontrolować stan swojego zdrowia, reagować na wszelkie zmiany w zachowaniu, samopoczuciu. Powinni także dbać o odpowiednią pielęgnację delikatnej skóry, szczególnie na stopach wyjątkowo podatnych na zranienia. Aby zapewnić chorym odpowiedni stopień ochrony, producenci dostarczają na rynek szereg produktów, które poprawiają komfort życia i zabezpieczają delikatny naskórek przed zranieniem. Które z tych artykułów warto jest mieć w swojej garderobie?

Buty dla cukrzyków

Osoby chore na cukrzycę cierpią nie tylko z powodu nagłych skoków poziomu cukru. Doskwiera im wiele innych dolegliwości, utrudniających wykonywanie codziennych czynności. Wiele osób dotkniętych cukrzycą ma problemy z poruszaniem się, część z nich ma poważne powikłania tej choroby w postaci stopy cukrzycowej. Chorzy narażani są na powstawanie pęcherzy, ran na stopach, a także na szereg deformacji. Diabetycy mają większą sztywność stawową, o wiele mniejszą ruchomość stóp oraz zdecydowanie mniejszy zakres zgięcia grzbietowego stóp, przez co chodzenie w nieodpowiednich butach jest dla nich utrapieniem, a czasami wręcz niemożliwe. Buty dla cukrzyków muszą zatem spełniać określone wymagania, by odpowiednio chronić stopy. Jakimi właściwościami powinno zatem charakteryzować się obuwie dla cukrzyków? Oto wskazówki:

  • kształt buta powinien uwzględniać ewentualne deformacje stóp cukrzyka;
  • brak przyszew w środku, które mogą powodować otarcia;
  • obuwie dla cukrzyków powinno być szersze;
  • brak wąskich nosków;
  • podeszwa butów dla cukrzyków powinna być giętka i sprężysta;
  • materiał powinien być delikatny a zarazem elastyczny, tak by nie ugniatał, nie ocierał stóp cukrzyka;
  • powinny mieć zwiększoną tęgość na podbiciu i szerokość podeszwy;
  • wkładki powinny być wygodne, miękkie, elastyczne, mogą być żelowe.

Inne produkty wspierające leczenie to na przykład skarpetki bezuciskowe, czy także specjalistyczne wkładki do butów. Produkty takie jak buty dla cukrzyków, bezuciskowe skarpetki dla cukrzyków czy wkładki do butów dla cukrzyka powinny być nabywane w sprawdzonych miejscach. Tylko wtedy mamy pewność, że będą one spełniały swoje wszystkie zadania, a ich jakość będzie naprawdę dobra. Wszystkie te produkty kupisz w sklepie diabetyk24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.