Fala radiowa w kosmetologii
Uroda

Co to jest fala radiowa? Urządzenia i metody stosowane w kosmetologii

Fala radiowa (RF) jest powszechnie wykorzystywana w zabiegach kosmetologicznych zarówno na twarz, jak i ciało. Nowoczesne urządzenia RF pozwalają na bardzo skuteczną terapię odmładzającą, bez konieczności użycia skalpela, za to ze świetnymi rezultatami.

Na czym polega fala radiowa?

Mówiąc o zabiegach wykorzystujących fale radiowe, należy pamiętać, że chodzi o procedury z zastosowaniem technologii radiofrekwencyjnej. Innymi słowy – technologii promieniowania elektromagnetycznego, którego częstotliwość odpowiada częstotliwości fal radiowych (zwykle do 7 MHz).

Zabieg RF pozwala na miejscowe uzyskanie efektu termolizy – czyli podwyższenia temperatury od naskórka, przez skórę właściwą, aż do osiągnięcia poziomu tkanki podskórnej. Takie krótkotrwałe rozgrzanie komórek wywołuje pewnego rodzaju skurcz włókien kolagenowych, które ponownie się naprężają, w widoczny sposób wpływając na jędrność skóry i jej wygładzenie. Takie „podgrzanie” podskórne będzie ponadto stymulować proces produkcji fibroblastów, dzięki czemu dochodzi do odnowy także włókien elastynowych.

Wskazania do zastosowania fal radiowych

Fale radiowe RF doskonale sprawdzają się w przypadku zabiegów anti-aging. Najczęściej metodę tę stosuje się w trakcie procedur mających na celu zwalczanie zmarszczek twarzy (o różnym stopniu głębokości i w niemal dowolnym rejonie). Ten rodzaj technologii uznawany jest ponadto za wyjątkowo skuteczną metodę modelowania twarzy. Wiotczejąca i opadająca skóra w rejonie kości policzkowych oraz żuchwy może w drastyczny sposób wpływać na wizerunek – regularne oddziaływanie fal radiowych pozwala na uniesienie tkanki i jej ujędrnienie, między innymi w wyniku wspomnianego napięcia włókien kolagenowych (będących wraz z elastyną „rusztowaniem” dla skóry).

W przypadku zabiegów na ciało fale radiowe znajdują zastosowanie w terapii cellulitu, obwisłej i wiotkiej skóry (na przykład brzucha czy piersi) oraz miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej (podgrzanie komórek w wyjątkowo opornym na chudnięcie rejonie pozwoli na rozbicie złogów komórek oraz usunięcie zalegających toksyn, które sprzyjać mogą odkładaniu się tłuszczu).

Fale radiowe – urządzenia

Nie musisz obawiać się zabiegu, w który stosowane są fale radiowe – urządzenia przeznaczone do jego wykonania są nowoczesne i całkowicie bezpieczne. Przed rozpoczęciem procedury specjalista upewni się także, czy w Twoim przypadku możliwe jest zastosowanie takiej metody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.