Mężczyzna z zapaciami idzie do toalaty z papierem toaletowym
Choroby

Co to są zaparcia kwarantanntowe?

Artykuł sponsorowany.

Na czym polegają zaparcia kwarantannowe? Jak sobie z nimi poradzić? Poznaj sprawdzone sposoby na zaparcia kwarantannowe, bardzo pomocny może okazać się preparat Xenna Balance.

Zaparcia – nieznany problem pandemii

Wraz z pojawieniem się koronawirusa życie każdego z nas zmieniło się nie do poznania. Właściwie trudno uwierzyć, że to wszystko zaczęło się na początku 2020 roku i już tyle czasu upłynęło od tej chwili. W najgorszym okresie wielu z nas spędzało całe dnie w domu, byliśmy odcięci od całej masy codziennych rozrywek, wszystko stało się monotonne, nudne i mimo wszystko bardzo stresujące. W efekcie pojawiły się takie dolegliwości jak pogorszenie samopoczucia, obniżenie formy, ale też zaparcia. I to właśnie te zaparcia określa się mianem zaparć kwarantannowych.

Choć pojęcie to jest nowe, to sama dolegliwość nie – okresowo dotyczy niemal każdego z nas, a sama w sobie bywa bardzo kłopotliwa i wstydliwa. Każdy z nas ma swój dobowy rytm, którego w mniejszym lub większym stopniu przestrzega. Gdy w czasie pandemii pozostawaliśmy w domu i ów rytm uległ drastycznym zmianom, do zmian doszło także w pracy Twoich jelit. Zwykle najaktywniejsze są rano, a trawienie wspomaga m.in. regularna aktywność fizyczna. To np. jej ograniczenie spowodowało, że wielu osobom dolega to, co jest tematyką tego tekstu – czyli zaparcia kwarantannowe.

Zaparcia kwarantannowe – jak sobie z nimi poradzić?

Aby uporać się z zaparciami, warto zapoznać się z kilkoma istotnymi wskazówkami. Przy zaparciach najczęściej pomocna jest drobna korekta codziennego jadłospisu. Zaleca się przede wszystkim spożywanie większej ilości produktów bogatych w błonnik – to ten składnik wspiera pracę układu pokarmowego. Nie można również zapomnieć o nawodnieniu, codzienne spożywaj przynajmniej 2 litry wody.

W przypadku zaparć kwarantannowych największy problem stanowi jednak brak aktywności fizycznej. Ruch i wysiłek wpływają na pracę jelit i ułatwiają trawienie, jednak podczas kwarantanny czy izolacji znacznie trudniej o to. Dlatego też w miarę możliwości postaraj się ćwiczyć w domu, w tej kwestii bardzo ważna jest regularność.

Podczas kwarantanny łatwiej natomiast o uregulowanie swojego trybu dobowego. Zarezerwuj czas na każdy posiłek, postaraj się ograniczyć stres i pamiętaj o spokojnym wypróżnianiu. Nie rób tego w pośpiechu, postaraj się zrelaksować i mieć tych kilka chwil na pobyt w toalecie.

Znakomitą pomocą na zaparcia kwarantannowe może być też Xenna Balance. Xenna saszetki dedykowana jest zaparciom przewlekłym. Za pomocą proszku Xenna Balance należy przygotować roztwór o smaku cytrynowym. Xenna Balance zawiera makrogol 3350 i elektrolity. W większości przypadków prawidłowa perystaltyka jelit i częstotliwość wypróżnień powracają w ciągu 24-48 godzin. Elektrolity zawarte w preparacie pomagają utrzymać prawidłowy poziom sodu, potasu i wody w organizmie podczas leczenia zaparcia. Xenna saszetki możesz nabyć bez recepty, środek przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.