Mężczyzna na przejażdzce rowerowej w górach
Ruch

Co warto wziąć pod uwagę przygotowując się do nowego sezonu rowerowego?

Sezon rowerowy niebawem znowu nabierze rozpędu. Warto więc przygotować się do niego odpowiednio, korzystając z nowości, które pojawią się w tegorocznym sezonie. Co warto wziąć pod uwagę?

Odpowiednie ubrania do jazdy na rowerze

Pogoda w ciągu roku bywa zmienna, dlatego warto jest być przygotowanym na okres wiosenno/letni jak i jesienno/zimowy. W tym celu warto wybrać ubrania dostosowane do odpowiedniej pory roku – gdy jest ciepło, najlepiej sprawdzą się oddychające ubrania, które sprawią, że będzie nam nieco chłodniej, zaś gdy zrobi się chłodniej – odzież która nie pozwoli na wdarcie się wiatru i wilgoci pod nią.

Nie zapominajmy także o kasku i odpowiednich okularach, które zwiększają nasze bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Warto wziąć pod uwagę także odpowiednie obuwie, które zwiększa komfort jazdy, zwłaszcza w przypadku dłuższych tras. Odpowiednio wyprofilowane i dobrane pod względem twardości może pomóc nam pokonywać dłuższe dystanse, bez bólu i dyskomfortu.

Akcesoria przydatne podczas całego sezonu

Jeżeli nasz rower jest wyposażony tylko w niezbędne elementy konstrukcyjne, warto zastanowić się nad dobraniem do niego akcesoriów, które zwiększają jego funkcjonalność i poprawią nasze bezpieczeństwo.

W pierwszej kolejności powinniśmy zaopatrzyć się w dobre oświetlenie przednie i tylne. Jazda po zmroku bez odpowiedniej widoczności może doprowadzić do kolizji z nami innego rowerzysty lub co gorsza – samochodu. Można zakupić oświetlenie, które pozwala na wykorzystanie sterownika, który umożliwi nie tylko zapalenie świateł, ale np. kontrolę kierunkowskazów, jeżeli takie posiada.

Dodatkowo warto zatroszczyć się także o uchwyt na bidon lub butelkę. Ten element wyposażenia jest szczególnie ważny w okresie podwyższonych temperatur, gdy nie trudno o odwodnienie. Przy wyborze, warto zwrócić uwagę na maksymalną pojemność butelki, jaka zmieści się w uchwycie. Dużą zaletą jest dostępność tego produktu, który znajdziesz odwiedzając sklep rowerowy w Lublinie, Warszawie czy innym mieście.

Nie zaszkodzi także wyposażyć się w mini zestaw naprawczy, który może nam pomóc w niespodziewanych sytuacjach. Pozwala on m.in. na napompowanie koła, uzupełnienie odkręconego kapturka wentyla czy zabezpieczenie pękniętej dętki, by dojechać do najbliższego serwisu rowerowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.