Kobieta ćwiczy ze sztangą
Preparaty

Czy białko to naprawdę wszystko czego potrzebujesz?

Wiele osób, zwłaszcza początkujących, nie skupia się na tym, by odpowiednio się odżywiać i ćwiczyć zgodnie z planem treningowym, ale wielokrotnie od razu sięga po sterydy białkowe. Nie jest to do końca dobry pomysł, gdyż samo białko nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów. Oto wszystko czego potrzebujesz, by wyglądać tak, jak sobie to zaplanowałeś.

Plan treningowy

Pierwszą kwestią jest plan treningowy. Każdy z nas ma nieco inną specyfikę ciała oraz inne predyspozycje, dlatego zwykle plan powinien być ustalany indywidualnie. Dzięki temu będziesz miał pewność, że ćwiczenia będą idealnie dopasowane do Ciebie i będą sprawiały Ci przyjemność, a rezultaty nie tylko Cię usatysfakcjonują. Dlatego po wybraniu celu należy precyzyjnie określić plan treningowy i ściśle się go trzymać.

Samodzielne układanie planu treningowego jest bardzo trudne – zwłaszcza w przypadku nowicjuszy. Pamiętaj, że nawet profesjonalni sportowcy mają swoich trenerów! 

Odżywianie

Dieta i sposób odżywiania są niezwykle ważne w procesie zrzucania wagi oraz rzeźbienia masy mięśniowej. Dlatego zawsze warto skupiać się na właściwym prognozowaniu planów treningowych, które muszą być zbilansowane z dietą. Wyznaczenie tego jak jemy i co jemy jest niezwykle ważne i bez tego niemal niemożliwe jest osiągnięcie wyznaczonych efektów. To właśnie te dwa aspekty mają kluczowe znaczenie dla sposobu naszego trenowania i jego wyników.

Białko

Samo białko nie jest w sobie rozwiązaniem, ale wspomaganie się nim jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Jest ono także szansą na monitorowanie sposobu jedzenia i na działania zgodne z naszym metabolizmem. Dlatego warto dostosować ilość białka do planów, ale nigdy nie przedkładać jego działania ponad inne.

Wybierając metodę małych kroków zajdziemy najdalej, dlatego najpierw należy z głową zaaranżować plan treningowy i dietę, a dopiero później próbować dopasować do tego dodatkowe odżywki. Więcej o nich i o kwestiach treningowych znajdziesz na stronie dawidwozniakowski.pl.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.