catering dietetyczny
Zdrowa żywność

Czy catering dietetyczny się opłaca?

Dostarczane pod drzwi pudełka zawierające zdrowe i zbilansowane posiłki na cały dzień to ostatnio bardzo modny temat wśród osób interesujących się zdrowym odżywaniem. I choć do niedawna catering dietetyczny zarezerwowany był raczej dla lepiej sytuowanych osób wywodzących się głównie ze świata rozrywki, obecnie cieszy się uznaniem w coraz szerszych kręgach.

Popularność diety pudełkowej wzrasta zapewne ze względu na dużą konkurencję w tej branży, a co za tym idzie obniżenie cen, ale również dlatego, że wiele osób przekonuje się do tej metody odżywiania pomimo kosztów, które należy ponieść.

Jaki jest koszt? Catering dietetyczny to opłacalne rozwiązanie

Każda dieta generuje pewne wydatki i podobnie jest oczywiście z cateringiem dietetycznym. Co więcej, ponieważ opiera się on na gotowych daniach, które są przywożone we wskazany adres wiadomo, że do ceny samych posiłków wlicza się też koszt dojazdu czy opakowań. Trudno podać jednoznaczną kwotę, którą trzeba przeznaczyć na tego typu catering, gdyż firmy oferują wiele różnego rodzaju diet oraz możliwość dowolnej konfiguracji jak np. opcja bez weekendów. Ogólnie można przyjąć, że średni koszt to ok. 50 zł za jeden dzień (zazwyczaj jest to 5 posiłków), a ostateczna cena zależy oczywiście od wybranej diety i ilości dni w miesiącu.

Tanio czy drogo?

Jeśli chodzi o koszt cateringu dietetycznego cena czasem budzi wątpliwości, bo dla wielu osób wydaje się zbyt wysoka. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Analizując to, ile trzeba wydać na dietę pudełkową, należy bardzo dokładnie uwzględnić wszystkie wydatki, które ponosimy, odżywiając się w standardowy sposób. Zalicza się do tego nie tylko kwota wydana na produkty niezbędne do samodzielnego przygotowania posiłków, ale również opłaty za gaz czy prąd zużywany podczas gotowania. Ponadto decydując się catering, całkowicie rezygnujemy z tzw. jedzenia na mieście i spontanicznego podjadania, co często pochłania kwotę równą dziennej stawce cateringu dietetycznego. Dopiero bardzo szczegółowe podsumowanie wydatków, które wiążą się z miesięcznym wyżywieniem, daje pełny obraz tego, ile faktycznie wydajemy na jedzenie. Po takiej analizie może się okazać, że wcale nie jest to dużo niższa kwota, niż ta, którą trzeba przeznaczyć na dietę pudełkową, która jest opracowana przez dietetyka i dostosowana specjalnie do konkretnej osoby. W efekcie wychodzi na to, że w takiej kwestii jak cena catering dietetyczny nie jest aż tak bardzo obciążający, a jego zalety rekompensują koszty.

Czas to też pieniądz

Szacując opłacalność cateringu dietetycznego, nie można zapomnieć o tak ważnej kwestii, jaką jest oszczędność czasu, który normalnie przeznaczamy na gotowanie i zakupy. Decydując się na dostarczane posiłki, zyskujemy co najmniej dwie godziny dziennie, które można wykorzystać na odpoczynek lub też pracę zarobkową. To kolejny argument za tym, aby spróbować diety cateringowej, która daje więcej swobody w planowaniu dnia, a dodatkowo jest bardzo korzystna dla organizmu i uczy prawidłowych nawyków związanych z żywieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.