Chłopiec jeździ na swojej hulajnodze
Rodzicielstwo

Czy hulajnogi są bezpieczne dla dzieci?

Artykuł partnera.

Hulajnogi są odpowiednie już dla dwuletnich dzieci. Jest jednak kilka zasad, których muszą przestrzegać rodzice malca, by ten mógł bezpiecznie bawić się nią na świeżym powietrzu. Jeśli więc zastanawiasz się czy nadchodzące wakacje to odpowiedni moment na to, by sprezentować dziecku hulajnogę, koniecznie zapoznaj się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.

Ryzyko związane z jazdą na hulajnodze – zasady bezpieczeństwa

Podobnie jak łyżworolki czy rower, hulajnoga staje się zagrożeniem tylko wtedy i wyłącznie wtedy, gdy jest nieodpowiedzialnie użytkowana. Aby maluch w trakcie zabawy był bezpieczny, należy przestrzegać kilku zasad. Jeśli mówimy o dziecku przedszkolnym, to po pierwsze, musi ono jeździć pod nadzorem osoby dorosłej, zawsze w oddaleniu od ruchliwej ulicy. Po drugie, należy założyć mu kask i ewentualne ochraniacze na łokcie i kolana. Jeśli pociecha chodzi już do szkoły i na samodzielną zabawę na świeżym powietrzu ma nasze pozwolenie – warto wpoić jej powyższe reguły. Wszystko po to, by nawet wtedy, gdy nie jesteśmy przy niej, zachowała bezpieczeństwo.

Czy wobec powyższych istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do tego, by dziecko zaczęło jeździć na hulajnodze? Owszem. Niestety zdarza się, że maluchy ze stwierdzoną asymetrią lub skoliozą, po konsultacji ze specjalistą mają zakaz zabawy na hulajnodze. Bywa, że takowy otrzymują też dzieci ze wzmożonym lub obniżonym napięciem mięśniowym. Wszystkie pozostałe maluchy bez większych obaw mogą korzystać ze swoich sprzętów.

Jak dobrać idealną hulajnogę dla dziecka?

Przystosowana do gabarytów dziecka hulajnoga to kolejna gwarancja jego bezpieczeństwa. Poza tym, umiejętne dobranie sprzętu do wagi, wzrostu i wieku malucha, zapewnia mu maksymalną wygodę w trakcie zabawy.

Co dla wielu rodziców stanowi spore ułatwienie, dziś nie trzeba szukać stacjonarnych, profesjonalnych sklepów z rowerami, łyżworolkami czy tytułowymi hulajnogami. Internet oferuje wiele możliwości w tym zakresie, a niektóre sklepy online proponują sprzęty rosnące razem z dzieckiem. Modele posiadające regulację wysokości kierownicy można znaleźć między innymi pod adresem: https://hulajnogimicro.pl/hulajnoga-dla-dzieci/3-6lat

Sklep z hulajnogami Micro proponuje modele odpowiednie dla dzieci w wieku od dwóch, trzech lat do lat nawet sześciu. Lekki sprzęt nie sprawia żadnego problemu w trakcie jazdy. Dzieci intuicyjnie, balansując ciałem, są w stanie nadać mu odpowiedni kierunek jazdy. Trójkołowe hulajnogi zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa, są przystosowane do dzieci ważących nawet 50 kilogramów. Niektóre modele wyposażone są w lampki LED (kolejny element zapewniający bezpieczeństwo, tym razem po zmroku) a inne w mechanizm umożliwiający całkowite złożenie sprzętu. Te ostatnie są idealne na dalsze wycieczki lub wakacje. Można je schować do bagażnika lub walizki.

Współczesne hulajnogi projektuje się tak, by zapewniały ekonomiczny, wielofunkcyjny i bezpieczny wybór. Jednak mimo wielu oczywistych udogodnień, rodzice zobowiązani są do tego, by swoje dzieci chronić. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa wraz z odpowiednio dobranym sprzętem stanowi najlepsze, wręcz niezawodne połączenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.