Przygotowywanie jedzenia na diecie Intermittent Fasting
Zdrowa żywność

Czy każdy może skorzystać z genialnej diety IF – Intermittent Fasting?

Artykuł partnera.

Często wybieranym sposobem na zrzucanie zbędnych kilogramów jest dieta IF Intermittent Fasting, zwana inaczej postem przerywanym lub dietą okienkową, a także dietą 8-godzinną. Stosowanie diety okienkowej niesie z sobą wiele korzyści, pamiętać jednak należy, że nie każdy z niej może skorzystać. Jeśli chcesz się dowiedzieć o przeciwwskazaniach do diety IF, przeczytaj ten artykuł.

Na początek – czym jest Dieta IF Intermittent Fasting?

Podstawowym założeniem diety IF Intermittent Fasting jest podział na okresy. Konkretnie chodzi tu o okres postu przerywanego oknem żywieniowym. Dieta głównie skierowana jest do osób niemających zbyt dużo wolnego czasu, a już z pewnością na codzienne liczenie spożywanych kalorii. Jeśli więc jesteś w grupie osób z małą ilością czasu, a do tego chcesz się odchudzić, nie wchodząc w głodówki, być może dieta jest właśnie dla ciebie.

Zasady diety okienkowej

Zasady w diecie są proste:

  • spożywasz trzy syte posiłki od godziny 12 do 20;
  • od godziny 20 do 12 jesteś na 16-godzinnym poście;
  • twój jadłospis musi opierać się na zasadach zdrowego odżywiania;
  • w IF powinno się jeść zdrowe, odpowiednio zbilansowane posiłki.

Wygląda prosto i czytelnie, prawda? I taka jest właśnie dieta okienkowa. Niemniej pamiętaj, że tak jak w każdej diecie i tutaj są pewne przeciwskazania. Przygotowaniem zaś posiłków w diecie powinna zająć się firma cateringowa, na przykład Light Catering, którzy to mają w swej ofercie trzy rodzaje kaloryczności diety IF.

Przeciwwskazania w diecie Intermittent Fasting (IF)

Przeciwwskazaniem do rozpoczęcia diety IF są:

  • choroby przewlekłe;
  • ciąża;
  • karmienie piersią;
  • cukrzyca;
  • problemy z łaknieniem;
  • a także nie powinni jej rozpoczynać dzieci, młodzież i osoby starsze.

Nie znajdujesz się w grupie osób z przeciwwskazaniami?

Jeśli nie znajdujesz się w grupie osób z przeciwwskazaniami na pewno warto przed rozpoczęciem diety IF przeprowadzić badania kontrolne krwi i po jakiś czasie stosowania diety sprawdzić, jak dieta wpływa na organizm.

Podczas diety IF nie ma znaczenia, ile jesz, ale w jakich godzinach, nie ma tu więc jakiś ściśle określonych produktów z przeznaczeniem właśnie dla niej. Nie znaczy to jednak, że możesz zjeść wszystko, co wpadnie ci w ręce. Powinno się ograniczyć tłuszcze, nie spożywać słodkich napojów, czy słodkich produktów.

Osiągnięcie celu w diecie IF będzie łatwiejsze, jeśli wprowadzi się aktywność fizyczną. Light Catering przygotuje dla ciebie posiłki do wcześniej ustalonego deficytu energetycznego. Będziesz jeść tyle, ile potrzebujesz, a posiłki otrzymasz na wskazany adres. Stosując się do tych prostych zasad diety, z czasem będziesz się mógł pochwalić swoimi wynikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.