Kobieta trzyma na palcu szkło kontaktowe do astygmatyzmu
Preparaty

Czy leczenie astygmatyzmu jest skuteczne?

Artykuł sponsorowany.

Skąd się bierze astygmatyzm? Częścią oka, która ma największy wpływ na jakość widzenia jest soczewka. Ma ona kształt kulisty, idealnie było by gdyby to była geometryczna kula.

W praktyce jest to prawie niemożliwe i każdy z nas jest w jakimś minimalnym stopniu dotknięty astygmatyzmem. Jednak tego typu odchylenia od normy są nieodczuwalne i nie mają żadnego wpływu na jakość i komfort widzenia. Większe zmiany, przy których soczewka przybiera lekko eliptyczny kształt to wada nazwana astygmatyzmem oka. Osoby nią dotknięte widzą nieostro, niezależnie od odległości. Oprócz pogorszonego widzenia astygmatyzm objawia się również bólami głowy, szybkim męczeniem się oczu przy pracy lub przy czytaniu, problemami z oceną odległości, a nawet zaburzeniami równowagi. Podobnie jak inne wady wzroku astygmatyzm nie jest groźny dla życia lub zdrowia, ale bez odpowiedniej korekty może się szybko pogłębiać. W razie występowania wyżej wymienionych symptomów należy koniecznie udać się na badania u okulisty, który doradzi optymalną metodę leczenia astygmatyzmu.

Jak wygląda leczenie astygmatyzmu?

Wady wzroku można korygować metodą operacyjną za pomocą specjalnego lasera. Jednak najbardziej popularne są okulary korekcyjne i soczewki kontaktowe. Zarówno jedne jak i drugie powinny być starannie dobrane pod kierunkiem lekarza okulisty. Stara recepta na okulary to za mało, żeby na własną rękę zaopatrzyć się w soczewki kontaktowe. Wszelkie próby leczenia astygmatyzmu bez udziału lekarza mogą spowodować co najmniej pogłębienie wady wzroku i są bardzo niebezpieczne. Dla osób, którym zależy nie tylko na jakości leczenie ale również na czasie dedykowana jest strona internetowa mojepierwszesoczewki.pl. Po rejestracji można umówić się na wizytę lekarską w najbliższym gabinecie. Po badaniu, w tym samym miejscu można kupić soczewki kontaktowe i nauczyć się jak je prawidłowo zakładać i dbać o higienę. Mojepierwszesoczewki.pl współpracuje z najlepszymi producentami soczewek. Stali pacjenci mogą zapisać się do klubu mojepierwszesoczewki.pl, który nie tylko oferuje atrakcyjne promocje i bonusy, ale pozwala wypróbować soczewki za darmo.

Czy leczenie astygmatyzmu za pomocą soczewek kontaktowych jest bezpieczne?

Współczesne soczewki kontaktowe nie powodują żadnych niebezpiecznych skutków ubocznych. Można stosować je z powodzeniem – zamiennie z okularami lub zamiast okularów. Przy większej wadzie wzroku okulary dla astygmatyka muszą być grube, przez co stają się niewygodne i nieestetyczne. Soczewki kontaktowe używane w leczeniu astygmatyzmu zwane są torycznymi. Są nieco droższe niż korygujące dalekowzroczność lub krótkowzroczność, wymagają też wyjątkowo starannego zakładania, tak, aby oś soczewki znalazła się we właściwym miejscu oka. Są za to o wiele wygodniejsze niż tradycyjne okulary i można szczególnie je polecić osobom prowadzącym aktywny styl życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.