Naturalne kosmetyki w szklanych buteleczkach
Uroda

Czy naprawdę istnieją kosmetyki naturalne?

Artykuł sponsorowany.

To pytanie zadają sobie osoby, które szczególną uwagę zwracają na zdrowy tryb życia. Nie polega on wyłącznie na właściwej diecie i odpowiedniej dla wieku i formy aktywności fizycznej. Należy również zadbać o używane codziennie kosmetyki, a także środki higieny osobistej i środki do sprzątania. Generalnie im mniej chemii tym lepiej, ale czy na pewno można dostać kosmetyki nie zawierające w składzie syntetycznych substancji?

Nazwy kosmetyki naturalne bądź ekologiczne sa powszechnie nadużywane. Czasem wystarczy jeden składnik roślinny, żeby produkt nosił mylącą nazwę. Nie należy wierzyć reklam, trzeba po prostu zapoznać się ze składem. Nazwy łacińskie to komponenty naturalne, najczęściej pochodzenia roślinnego. Substancje chemiczne noszą nazwy angielskie. Każdy produkt powinien mieć skład na opakowaniu lub ulotce. Lepiej unikać „cudownych” kosmetyków z zagranicy reklamowanych i sprzedawanych przez internet. Większość z nich nie jest dopuszczona do sprzedaży w Unii Europejskiej, a ich stosowanie może być przyczyną problemów zdrowotnych.

Jakie kosmetyki naturalne wybrać?

Nazwa firmy orientana.pl pochodzi od fascynacji założycielki marki filozofią i kulturą Dalekiego Wschodu. Kosmetyki te zawierają prawie wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego. Hinduska filozofia ajurwedy zakłada, że wszystko co stosuje się zewnętrznie powinno nadawać się do spożycia. Dlatego w składach kosmetyków orientana.pl dominują składniki znane bardziej z egzotycznej kuchni niż z drogerii takie ja imbir, pieprz czy kurkuma. Niektóre z nich zawierają również komponenty pochodzące od zwierząt, ale pozyskiwane bez ich szkody, takie jak mleko kozie, miód czy śluz ślimaka.

Orientana posiada również ofertę kosmetyków wegańskich. Firma stara się dbać nie tylko o naturalny skład swoich produktów, ale również o ekologiczne opakowania. Blog na stronie internetowej sklepu to prawdziwa skarbnica wiedzy łączącej medyczne doświadczenia Dalekiego Wschodu z nowoczesną kosmetologią.

Czy kosmetyki naturalne szybko działają?

Na pewno nie gwarantują efektu wow. Regularne stosowanie kosmetyków naturalnych ma wzmocnić wrodzoną zdolność do regeneracji skóry. Powinny być stosowane przez dłuższy okres czasu, a ich działanie wzmocni zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia. Kosmetyki naturalne są wskazane dla wszystkich bez względu na wiek, płeć i rodzaj skóry. Szczególnie warto je polecić osobom o wyjątkowo wrażliwej skórze podatnej na alergie i podrażnienia. Wbrew pozorom nie są bardzo drogie i nie różnią się specjalnie ceną od tych zawierających nieobojętne dla zdrowia związki chemiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.