Mężczyzna na kursie nurkowania w głębokim basenie
Ruch

Czy nurkowanie może być relaksujące?

Artykuł sponsorowany.

Nurkowanie w swojej amatorskiej formie jest całkowicie bezpieczne i choć dostarcza wielu mocnych wrażeń, może również sprzyjać wyciszeniu, ułatwiać relaks i skutecznie równoważyć emocje. Tutaj wszystko zależy od Ciebie i Twojego podejścia… do zejścia pod wodę!

Nurkowanie jest szczególny rodzajem aktywności fizycznej, którą można realizować na wiele sposobów, zarówno amatorsko, jak i na różnych poziomach zawodowego wtajemniczenia. Schodzenie pod wodę kojarzy Ci się ze sportami ekstremalnymi, pokonywaniem własnych ograniczeń i słabości oraz konsekwentnym dążeniem do rozwoju specjalistycznych umiejętności? Nurkowanie może być właśnie takie lub… zupełnie inne!

Spora grupa osób porównuje schodzenie pod wodę do medytacji. Nurkowanie skutecznie odcina bowiem nurka od większości bodźców i znacząco ogranicza działanie zmysłów. To optymalne warunki, by efektywnie się zrelaksować.

Nurkowanie pozwala na poznanie niesamowitych podwodnych światów i oderwanie się od codzienności

Już pierwsze nurkowanie pozwala adeptowi sztuki schodzenia pod wodą poznać szeroki wachlarz niezwykłych emocji towarzyszących zanurzeniu. Podwodny świat rządzi się swoimi prawami i za nic ma zawrotne tempo życia współczesnego człowieka, wyzwania zawodowe i codzienne obowiązki. Tutaj wszystko toczy się swoim powolnym rytmem, a Ty musisz się do niego po prostu dopasować.

Ponadto woda i akwalung sprawiają, że ruszasz się wolniej i ostrożniej niż na lądzie. Stajesz się bardziej uważny/a i skupiony/a na tym, co aktualnie Cię otacza i nie zajmujesz się wybieganiem w przyszłość czy analizowaniem.

Chłoniesz otoczenie całym/ą sobą, a ograniczona liczba docierających do Ciebie bodźców oraz nieaktywne pod wodą zmysły powonienia czy smaku zdecydowanie ułatwiają bycie tu i teraz.

Umiejętność nurkowania potwierdzona odpowiednim certyfikatem pozwala Ci eksplorować podwodny świat w bezpieczny i satysfakcjonujący sposób. Pierwszy stopień nurkowy uzyskiwany w ramach kursów nurkowych OWD (Open Water Diver) daje Ci możliwość nurkowania w systemie partnerskim, z akwalungiem, do głębokości aż 18 metrów! To wystarczająco, by móc zobaczyć na własne oczy rafy koralowe i niezwykłe, mniejsze i większe stworzenia żyjące wyłącznie pod wodą.

Odkrywanie podwodnego świata

Czy nurkowanie w basenie także może być relaksujące?

Oczywiście! Zwłaszcza, gdy mowa o nie byle jakim basenie, ale najnowocześniejszym i najgłębszym symulatorze warunków nurkowych w Europie! Deepspot, bo o nim mowa, znajduje się w Polsce, w Mszczonowie pod Warszawą. To miejsce, w którym nurkowanie odbywa się w idealnie przejrzystej wodzie o stałej i przyjemnej temperaturze oraz w spokojnej atmosferze, pod okiem wysoko wykwalifikowanych instruktorów.

Na basenach do nurkowania możesz uprawiać zarówno Scuba Diving (nurkowanie z akwalungiem), jak i Freediving, czyli tzw. nurkowanie na zatrzymanym oddechu. To drugie wprost porównywane jest przez profesjonalistów i amatorów do wyrafinowanych form medytacji.

Nurkując na zatrzymanym oddechu schodzisz pod wodę na krótki czas, który chcesz wykorzystać jak najlepiej. Każda sekunda i minuta spędzona w zanurzeniu jest czasem, który przeżywasz w pełni świadomie, w 100% skupiając się na sobie i zatrzymanym w płucach oddechu.

Nurkowanie w basenie

Czy dla osoby początkującej nurkowanie może być miłe i uspokajające?

Zdecydowanie tak! Choć warto się przygotować na to, że pierwsze nurkowanie dla początkujących będzie ogromnym przeżyciem, a nadmiar emocji utrudni skupienie się na sobie oraz efektywny relaksie.

Kluczem do sukcesu jest wybranie bezpiecznego środowiska do nurkowania, zarówno w kontekście zbiornika wodnego, jak i osób, które będą Cię profesjonalnie wspierały. Z każdym kolejnym zejściem pod wodę będziesz czuł/a się pewniej i swobodniej, a to przełoży się na możliwość wyciszenia i relaksu.

Asekuracja doświadczonego instruktora oraz odpowiednie wyposażenie obiektu i nowoczesny sprzęt nurkowy to Twoja przepustka do pełnej satysfakcji z nurkowania!

Osoby siedzą przy basenie

Vouchery na kursy nurkowe dla początkujących w najgłębszym basenie w Europie

Wspomniany wyżej Deepspot to miejsce, w którym możesz rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem i po raz pierwszy spróbować Freedivingu (Pierwsze Nurkowanie Freediving) lub Scuba Divingu (Pierwsze Nurkowanie Scuba). Każde nurkowanie poprzedzone jest profesjonalnym szkoleniem, podczas którego poznasz najważniejsze techniki i zasady bezpiecznego nurkowania.

Voucher na nurkowanie w Deespot to również doskonały pomysł na prezent dla kogoś, kto szuka relaksującej pasji, która stanie się atrakcyjną i zdrową odskocznią od codziennych wyzwań i obowiązków. Voucher na nurkowanie jest kompletnym upominkiem, zawierającym szkolenie, wyposażenie sprzętu i opiekę wykwalifikowanego instruktora.

Jednak nurkowanie dla początkujących w Basenie Deepspot to nie wszystko! Jeżeli połkniesz nurkowego bakcyla i stwierdzisz, że schodzenie pod wodę to aktywność właśnie dla Ciebie – będziesz mógł/a rozpocząć kursy nurkowe. To szkolenia, które dadzą Ci uprawnienia do legalnego i bezpiecznego nurkowania nie tylko w basenach, ale również na dowolnych wodach otwartych.

Czas na relaks? Czas na nurkowanie!

Zdjęcia w treści artykułu pochodzą ze strony sklep.deepspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.