Mężczyzna po przeszczepie włosów
Uroda

Czy przeszczep włosów jest bezpieczny?

Transplantacja włosów jest zabiegiem, na który decydują się głównie osoby, u których zawiodły wszelkie inne metody zatrzymania łysienia. Ponieważ jednak jest to zabieg medyczny, decyzja o jego wykonaniu nie może być pochopna i wymaga dokładnej analizy. Dowiedz się jakie warunki musi spełnić pacjent, chcący wykonać przeszczep włosów oraz czy zabieg jest bezpieczny?

Przeszczep włosów – dla kogo?

Przeszczep włosów jest zabiegiem dedykowanym osobom, u których zawiodły inne metody leczenia łysienia. Jeśli masz pewność, że przyczyną łysienia nie są choroby współtowarzyszące takie, jak problemy hormonalne, nowotwory, wynik przyjmowania leków, czy niedobory i potwierdziły to kompleksowe badania możliwe, że jedyną skuteczną metodą na zatrzymanie łysienia będzie transplantacja włosów. Żeby mieć tego pewność, umów konsultację z trychologiem, który po zapoznaniu się z Twoimi wynikami badań wskaże skuteczne rozwiązanie.

Przeszczep włosów to procedura, z której mogą korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu są:

  • łysienie androgenowe,
  • łysienie telogenowe,
  • łysienie bliznowaciejące,
  • łysienie łojotokowe,
  • uszkodzenie mieszków włosowych,
  • utrata włosów w wyniku trwałego uszkodzenia skóry głowy.

Przeszczep włosów – zagrożenia

Przeszczep włosów zaliczany jest do zabiegów mało inwazyjnych nie wymagających znieczulenia ogólnego, mieszczących się w zakresie medycyny estetycznej. Należy jednak brać pod uwagę, że nadal jest to zabieg i jak każda ingerencja w tkanki stałe, może nieść za sobą różne powikłania.

Do najczęściej obserwowanych powikłań należą źle gojące się miejsca biorcze i dawcze. Zdarza się także, że część przeszczepów się nie przyjmuje i jest całkowicie odrzucona przez organizm.

Normalnymi efektami po zabiegu są opuchlizna, drętwienie czy ból w okolicach miejsc uczestniczących w zabiegu, wypadnięcie włosów przeszczepionych, aby w ich miejsce wyrosły nowe, swędzenie czy miejscowe, drobne infekcje wynikające z błędów pielęgnacyjnych.

Żeby zminimalizować ryzyko powikłań po zabiegu, należy przede wszystkim wybrać profesjonalną klinikę przeszczepu włosów, gdzie zabieg wykonują wykwalifikowani i doświadczeni profesjonaliści. Jest to ważne nie tylko przez wzgląd na późniejszą trwałość efektu transplantacji włosów, ale przede wszystkim ze względu na zdrowie. Mimo, że przeszczep włosów nie jest zabiegiem budżetowym i jego ceny mogą windować wysoko, to sam koszt nie powinien być głównym kryterium wyboru miejsca wykonania transplantacji.

Powrót do zdrowia po transplantacji włosów

Przeszczep włosów jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Oznacza to, że po zabiegu pacjent może wrócić do domu i nie wymaga on hospitalizacji. Jest jednak szereg zaleceń, od których zastosowania zależeć będzie zarówno rekonwalescencja, jak i trwałość efektów.

Po zabiegu należy przez jakiś czas ograniczyć wysiłek fizyczny, a także zadbać o właściwą pielęgnację nowoprzeszczepionych włosów. W klinice, w której zdecydujesz się wykonać zabieg otrzymasz szczegółowe wskazówki, jak dbać o siebie oraz o miejsca przeszczepu, aby wracanie do formy było jak najszybsze i jak najbardziej efektywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.