Zatkane zatoki
Preparaty

Czy stosowanie domowych metod na oczyszczanie zatok jest bezpieczne?

Zatkane zatoki i towarzyszące im dolegliwości takie jak uczucie zapchanego nosa lub ściekająca do gardła wodnista wydzielina mogą zaatakować o każdej porze roku. Ostre rozpieranie między nasadą nosa a czołem powoduje ból przy niemal każdym ruchu, zwłaszcza przy schylaniu się. W poszukiwaniu ulgi korzystamy z różnych sposobów, jednak nie zawsze bezpiecznych dla zdrowia.

Rodzaje domowych metod na oczyszczanie zatok

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów, aby złagodzić objawy zapalenia zatok są irygacje polegające na przepłukaniu kanałów nosowych i nawilżeniu śluzówki. Zabieg wykonuje się irygatorem, przy pomocy którego wprowadza się płyn do nosa. Sposób nie jest niebezpieczny, jednak bardzo nieprzyjemny. Inną metodą są inhalacje z wykorzystaniem bardzo gorącej wody z dodatkiem różnych ziół i soli. Wdychanie pary wodnej przynosi chwilową ulgę, a złagodzenie dolegliwości w wystarczającym stopniu jest możliwe tylko przy regularnym wykonywaniu zabiegu.  W przypadku inhalacji należy być bardzo ostrożnym, ponieważ zbyt mała odległość między gorącą wodą, a skórą twarzy może prowadzić do oparzeń i podrażnień. Często korzysta się też z kompresów z soli jodowanej, okładów z grochu, maści rozgrzewających, a nawet pikantnych potraw i przypraw.

Bezpieczny sposób na oczyszczenie zatok

O ile w przypadku osób dorosłych nie występuje duże ryzyko niebezpieczeństwa podczas stosowania domowych metod oczyszczających zatoki, to przy dzieciach należy być bardzo ostrożnym. Najlepiej stosować sprawdzone preparaty, które mają łagodne działanie i nie wywołują podrażnień, a także są skuteczne w nawilżaniu śluzówki nosa i usuwaniu nadmiaru wydzieliny, co umożliwia swobodne oddychanie. Na disnemar.pl znajdziemy preparat będący fizjologicznym roztworem soli mineralnych, który jest bezpieczny dla dzieci ( już od 1. dnia życia ), a do tego łatwy w aplikacji. Wygodny aplikator został zaprojektowany specjalnie dla małych dzieci – wytwarza delikatną mgiełkę i może być stosowany zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.