Tabliczna LED z adresem na ścianie domu
Dom i ogród

Czy tabliczki adresowe na nieruchomości są obowiązkowe?

Będąc właściciel firmy zapewne pragniesz, aby twoi klienci czuli pełen komfort współpracy z tobą. Tworzenie dobrej atmosfery i owocnej współpracy to jednak nie tylko oferowanie korzystnych ofert. To również dbanie o wygodę klienta na każdym etapie jego styczności z firmą. A zaczyna się ona już od momentu dojazdu potencjalnego nabywcy do siedziby firmy. Aby przebiegł on sprawnie i bez większych komplikacji, osoba ta musi wiedzieć, pod jaki adres ma się udać. I tutaj wkraczają tabliczki adresowe, o których za moment dowiesz się jeszcze więcej!

Obowiązek umieszczania tabliczki adresowej

Powróćmy do naszego potencjalnego klienta. Wyobraź sobie, że trafia on w miejsce, które jest mu całkowicie obce. Nie jest w stanie skojarzyć, gdzie znajduje się ulica, przy której jest firma oraz nie może odnaleźć numeru budynku. Brak oznakowania wpędza go w stres i zdenerwowanie, które nie wróżą dobrze dla podjęcia współpracy. Jeżeli uda mu się dotrzeć finalnie do firmy, jego zirytowanie może zaważyć nad decyzją. Sytuacja może się również tak potoczyć, iż nie znajdzie on siedziby i zrezygnuje z poszukiwań. Konkurencji obecnie nie brakuje, dlatego powinniśmy się liczyć z każdym klientem!

Całej tej nieprzyjemnej sytuacji można by było uniknąć, jeżeli na budynku zostałaby powieszona tablica adresowa. Umieszczenie jej to nie wyłącznie dobra wola właściciela nieruchomości, ale jego obowiązek. W prawie istnieją regulacje, nakładające takie zobowiązanie na każdego z właścicieli nieruchomości. Muszą oni umieścić tablicę z numerem budynku i nazwą ulicy na frontowej ścianie posesji. Jeżeli budynek znajduje się wewnątrz większego obszaru, na ogrodzeniu również należy umieścić taką informację. Tablica musi być widoczna już z ulicy. Ważne, aby była czysta, tak by żadna rdza czy naloty nie zasłaniały liter. Na widoczność wpływa również odpowiednie oświetlenie. Według prawa właściciel nieruchomości ma obowiązek poprawnie doświetlić tablicę, żeby jej odczytanie było możliwe nawet w nocy.

Tabliczka z adresem na ścianie domu

Łatwe rozwiązanie na oświetlenie tablicy adresowej

Dodatkowe zamontowanie oświetlenia tabliczki może powodować niemałe komplikacje. Oprócz tego, że nie zawsze wiemy jak takie światło domontować, problemem może również być jego codzienne włączanie. Nie zawsze pamiętamy o takich rzeczach, a nigdy nie wiadomo kiedy oświetlenie będzie niezbędne. Dlatego nie warto ryzykować i lepiej od razu zamontować tablicę ze wbudowanym światłem. Przykładem takiego rozwiązania są tabliczki adresowe LED. Są to tablice ze wmontowanym już mocnym światłem LED.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.