Mężczyzna zastanawia się nad tym czy wykonać bonding
Uroda

Czy warto zdecydować się na bonding zębów w Łodzi? Jakie mogą być inne metody na poprawę uśmiechu?

Artykuł partnera.

Jednym z największych marzeń każdego z nas, jest posiadanie pięknego uśmiechu. W dzisiejszych czasach istnieje wiele metod na poprawę jego wyglądu. Jedną z nich jest bonding, który koryguje drobne wady estetyczne, nierówności i ubytki zębów. W Łodzi podobnie jak w innych miastach taką usługę oferuje coraz więcej klinik dentystycznych. Zatem, czy warto? Jakie mogą być inne metody na poprawę uśmiechu? I gdzie można szukać tego typu usług?

Poprawa estetyki i wyglądu uśmiechu. Bonding i inne metody dostępne w Łodzi

Bonding, jak już wiemy, to jedna z metod na poprawę estetyki uśmiechu. Polega na nanoszeniu na powierzchnię zębów specjalnego materiału kompozytowego – kompozyt pozwala na korektę drobnych wad estetycznych, takich jak przebarwienia, czy ubytki. Materiał z czasem dopasowuje się do naturalnego koloru zębów, co pozwala na uzyskanie pięknego uśmiechu. Zadowalające efekty można uzyskać już na pierwszej wizycie, która trwa ok. 30-60 minut.

Bonding to mało inwazyjny zabieg, polecany szczególnie w przypadku szpar międzyzębowych. W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie jest to metoda stała. Bonding średnio utrzymuje się przez ok. 4-5 lat, dlatego warto go powtarzać, jeśli chce się utrzymać efekt śnieżnobiałych zębów. Kluczowe znaczenie ma również dieta i higiena jamy ustnej. Przed wykonaniem zabiegu warto skonsultować się z doświadczonym stomatologiem, który oceni, czy jest to odpowiednia metoda w naszym przypadku.
Innymi metodami na poprawę estetyki zębów, są między innymi:

  • Licówki – cienkie płytki kompozytowe, ceramiczne lub porcelanowe, które nakłada się na powierzchnię zębów. Pozwalają one na korektę kształtu, wielkości i ustawienia zębów;
  • Korony protetyczne – uzupełnienia, które stosuje się głównie w celu naprawy złamanych fragmentów zębów;
  • Wybielanie – metoda, która polega na usunięciu osadów i przebarwień z zębów. Przy użyciu pasków, past, czy nakładek wybielających.

W jaki sposób można szukać w Łodzi usługi, jaką jest bonding?

Jest kilka metod na znalezienie kliniki, która oferuje bonding w Twojej okolicy. Pierwsza to oczywiście: wyszukiwanie internetowe. Wpisując w wyszukiwarkę „bonding w Łodzi” możesz otrzymać wiele wyników i wskazówek odnośnie do klinik dentystycznych, które oferują bonding na zęby w Twoim mieście (zamiast Łodzi możesz wpisać inne miasto bądź miejscowość, aby zawęzić wyniki). Innym sposobem może być skorzystanie z zaleceń znajomych, czy rodziny. Jeśli ktoś z Twoich bliskich korzystał już wcześniej z usług dentystycznych w Łodzi i był zadowolony z ich efektów, poproś go o polecenie tego miejsca.

Kolejne rozwiązanie: social media. Coraz więcej klinik dentystycznych prowadzi swoje profile, w takich serwisach jak Facebook i Instagram. Możesz przeczytać tam opinie pacjentów oraz zobaczyć zdjęcia „przed i po”. Zajrzyj przy okazji też na stronę internetową takiej kliniki, aby znaleźć szczegółowe informacje na temat usług i cennika oraz zespołu lekarzy.

Bonding – czy warto?

Kwestia tego, czy warto poddawać się zabiegowi, jakim jest bonding, zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb pacjenta. Metoda ta może być stosowana w wielu przypadkach, np. jeśli masz widoczne szpary między zębami. Z drugiej strony istnieją wyjątki, które uniemożliwiają jego wykonanie, np. próchnica i choroby dziąseł. Zanim zdecydujesz się na ten zabieg, warto, abyś udał się do dentysty, który udzieli Ci na ten temat właściwej porady. Jeżeli nie będzie w Twoim przypadku żadnych przeciwwskazań, wykonanie bondingu będzie już tylko formalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.