Kobieta w stroju kąpielowym po depilacji bikini
Uroda

Depilacja bikini – jak pokonać wstyd?

Artykuł partnera.

Depilacja bikini to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów depilacji woskiem czy laserem w salonach kosmetycznych. Niestety, wiele osób, decydujących się na tego typu zabieg, obawia się dojmującego uczucia skrępowania podczas całej procedury. Jak pokonać wstyd przed depilacją intymną? Jak do tego typu zabiegów podchodzą kosmetolodzy? Czy rzeczywiście jest się czego bać? Na te i inne pytania poszukaliśmy odpowiedzi w jednym z warszawskich salonów kosmetycznych – Bodybar. Mamy nadzieję, że dzięki temu nabierzecie odwagi przed depilacją bikini.

Depilacja bikini z punktu widzenia profesjonalistów

Okazuje się, że depilacja bikini stanowi niemal połowę wszystkich zabiegów depilacji, wykonywanych w salonach kosmetycznych. Poddają się jej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przed zabiegami dostajemy szczegółową instrukcję postępowania ze skórą, np. prośbę o wykonanie peelingu skóry czy zgolenia włosów na danej partii działa (instrukcje zależą od rodzaju depilacji, na który się zdecydujemy). Mamy też możliwość porozmawiania ze specjalistą i zadania wszystkich pytań – nawet tych, które wydają nam się niedorzeczne. Kosmetolog, przeprowadzający zabieg depilacji intymnej, wykonał już bardzo wiele tego typu procedur i prawdopodobnie odpowiedział na szereg zaskakujących pytań. Możesz więc spodziewać się pełnego profesjonalizmu i odpowiedzi na najwyższym poziomie.

Musisz wiedzieć, że depilacja bikini to chleb powszedni dla osoby, która przeprowadza zabieg. Możesz porównać ją z procedurami, które Ty wykonujesz każdego dnia w pracy. Być może też przeprowadzasz operacje, które innym wydają się trudne bądź krępujące, a dla Ciebie stanowią normę. Czasem pomaga również myśl, że z pewnością nie jesteś pierwszą osobą, która poddaje się temu zabiegowi, a specjalista widział już ciała i owłosienie przeróżnych osób. Nie przejmuj się tym, że Twoje włoski są zbyt grube, czarne czy gęste – w przypadku niektórych zabiegów, jak depilacja laserowa, takie cechy są atutem i pozwalają na zwiększenie efektywności całej procedury.

Jak wygląda depilacja bikini?

Depilacja bikini może się nieco różnić w zależności od metody pozbywania się owłosienia, którą wybraliśmy, a także wariantu bikini, jaki nas interesuje. Trochę inaczej wygląda depilacja bikini francuskiego, brazylijskiego czy hollywood. We wszystkich przypadkach jednak mamy do czynienia z pełnym profesjonalizmem.

Jak już wspomnieliśmy, przed zabiegiem otrzymujemy dokładne instrukcje na temat tego, jak przygotować się do depilacji bikini. Gdy już jesteśmy w salonie kosmetycznym, otrzymujemy jednorazową bieliznę, dzięki której możemy poczuć się bardziej komfortowo. Istnieje również możliwość skorzystania z prysznica, jeśli chcemy się nieco odświeżyć. Warto pamiętać również o tym, że podczas depilacji odsłaniana jest jedynie część, na której wykonywany jest zabieg, co również nieco zwiększa komfort klientów.

Jaki rodzaj depilacji bikini wybrać?

Najczęstszą metodą depilacji bikini jest depilacja woskiem albo depilacja laserowa. Zarówno jeden, jak i drugi zabieg dostępny jest w ofercie salonu Bodybar w Warszawie.

Depilacja bikini woskiem polega na usunięciu owłosienia wraz z cebulkami. Dzięki temu włoski odrastają słabsze i jest ich mniej. Zabieg należy powtarzać co około 3-4 tygodnie w zależności od tempa odrastania włosków. Przed depilacją woskiem zaleca się wykonanie peelingu. Nie wolno natomiast golić włosków w depilowanej okolicy – zostaną one usunięte podczas zabiegu.
Depilacja bikini laserem to trwałe usunięcie nadmiernego owłosienia. Podczas zabiegu w salonie Bodybar wykorzystywany jest laser Light Sheer z certyfikatem FDA, dzięki czemu możemy mieć pewność, że cała procedura jest bezpieczna i daje szybkie rezultaty. Po pierwszym zabiegu możemy spodziewać się redukcji owłosienia o 30%, zaś po całej serii 4-6 zabiegów pozbywamy się nawet 98% owłosienia na stałe.

Warianty depilacji bikini: francuskie, brazylijskie i hollywood

Jeśli zdecydujesz się na depilację bikini, możesz stanąć przed wyborem wariantu depilacji. Dotyczy to zarówno depilacji laserowej, jak i woskiem. Wśród najpopularniejszych wariantów spotkasz się z:

  • bikini francuskim – podczas zabiegu usuwane jest owłosienie z pachwin i linii fig,
  • bikini brazylijskim (tzw. głębokim) – włoski depilowane są z linii pachwin i głębiej w zależności od preferencji klientki. Na życzenie można również usunąć owłosienie pomiędzy pośladkami,
  • bikini hollywood, zwane również całkowitym – owłosienie zostaje usunięte z całego obszaru bikini, a także pomiędzy pośladkami.

Depilacja bikini to zabieg całkowicie profesjonalny, przeprowadzany z dbałością o wszystkie szczegóły w taki sposób, by klienci czuli się komfortowo podczas całej procedury. Pamiętaj, że nie jesteś jedyną osobą, która decyduje się na tego typu zabiegi. Mamy nadzieję, że nasz krótki tekst sprawi, że pozbędziesz się wstydu przed depilacją bikini i spełnisz swoje marzenia o gładkiej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.