Przygotowany posiłek będąc na diecie ketogenicznej
Zdrowa żywność

Dieta ketogeniczna – Keto Książki – Diety – Suplementy – Keto Sklep

Odpowiednio dobrana dieta to jeden ze skutecznych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. Co jeśli jednak nie chcemy skrupulatnie wyliczać sobie każdej porcji jedzenia i przesadnie zliczać spożywanych kalorii? Warto zainteresować się dietą ketogeniczną. Cechuje ją wysoka skuteczność, a przy tym nie jest tak rygorystyczna, jak niektóre inne typy diet.

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna, zwana również dietą keto, polega na takim zarządzaniu spożywanymi substancjami odżywczymi, aby wprowadzić organizm w tzw. stan ketozy. Polega on na tym, że organizm zaczyna produkować ciała ketonowe w miejsce glukozy, by zapewnić sobie alternatywne źródło energii.

Dieta ketogeniczna jest bardzo pomocna w sytuacjach, w których chcemy zrzucić zbędne kilogramy, poprawić metabolizm czy też wyregulować poziom cukru we krwi (tyczy się to przede wszystkim cukrzyków i osób z insulinoopornością). Ma również zbawiennie znaczenie w przypadku zmagania się z pewnymi chorobami – jak padaczka czy choroby neurodegradacyjne.

Warto jednak pamiętać o tym, że dieta ketogeniczna powinna być wprowadzana pod kontrolą lekarza lub dietetyka.

Na czym bazuje dieta keto?

Dieta keto bazuje na zwiększonym spożyciu tłuszczów. Jednocześnie trzeba w znaczący sposób ograniczyć spożywanie węglowodanów. Przejście na dietę keto to oczywiście pewne dość odczuwalne zmiany w jadłospisie. Wiele produktów trzeba z niego wykluczyć. Te najważniejsze to: pieczywo, makarony, ryż, słodycze i napoje gazowane.

Trzeba się natomiast skupić na produktach obfitujących w tłuszcze – mięsie, rybach, jajach, orzechach, nasionach, awokado, maśle, oliwie z oliwek oraz oleju kokosowym. Warto stawiać także na warzywa o niskiej zawartości węglowodanów, takie jak brokuły, szpinak czy kalafior.

Odpowiednio przygotowany jadłospis ma ogromne znaczenie na skuteczne stosowanie diety ketogenicznej. Warto zwrócić uwagę na to, by w odpowiedni sposób wyważać przyswajanie poszczególnych substancji odżywczych. W diecie keto bowiem węglowodany mogą być spożywane w ilości zaledwie około 20-50 gramów na dzień (co stanowi tylko około 5-10% dziennej ilości kalorii). Większość spożywanych kalorii pochodzi z tłuszczów (około 70% spożycia) oraz z białka (około 20% spożycia).

O czym warto pamiętać decydując się na dietę ketogeniczną?

Każda osoba, która zdecyduje się na stosowanie diety ketogenicznej powinna pamiętać o kilku niezwykle ważnych kwestiach:

  • warto regularnie konsultować się z lekarzem lub dietetykiem,
  • należy na bieżąco uzupełniać elektrolity w organizmie,
  • konieczne jest stałe monitorowanie spożycia białka,
  • trzeba dbać o odpowiednią jakość spożywanych na co dzień tłuszczów,
  • warto odpowiednio dawkować sobie aktywność fizyczną – szczególnie w początkowej  fazie diety.

Co znajdziecie w ofercie naszego sklepu?

W ofercie Keto Centrum znajdziecie materiały podpowiadające, jak zabrać się za stosowanie diety keto. Poza tym nasz Keto sklep to również szeroka oferta rozmaitych suplementów diety tak ważnych podczas wprowadzania organizmu w stan ketozy. Pamiętajmy, że konieczne jest dostarczanie organizmowi wielu witamin i substancji, które nie są zawarte w pokarmach spożywanych w ramach diety low carb, a które potrzebne są organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Przygotowaliśmy dla Was także gotowe jadłospisy – w tym takie dedykowane osobom, chcącym spróbować diety Carnivore – bazującej wyłącznie na produktach pochodzenia zwierzęcego.

Nasza wykwalifikowana kadra służy Wam pomocą we wszystkich tematach związanych ze stosowaniem diety ketogenicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.