kobieta mierząca talię metrem
Uroda

Dieta ketogeniczna na odchudzanie: charakterystyka oraz zasady

Niewiele jest diet redukcyjnych o tak wysokiej skuteczności, jak dieta ketogeniczna. Mimo iż ketoza nie ma na celu wyłącznie spalania tłuszczu, a ogólną poprawę stanu zdrowia i sprawności całego ciała, to dieta ketogenna jest wykorzystywana przez wiele osób właśnie do pozbycia się otyłości brzusznej, i zredukowania masy ciała, skąd to się bierze? Dieta ta polega na wprowadzeniu organizmu w stan ketozy, w którym to ludzkie ciało spala wszystko, co jest mu zbędne do prawidłowego funkcjonowania, w tym również tłuszcz. Co warto wiedzieć o ketozie?

Dieta ketogeniczna na odchudzanie, na czym polega?

Dieta keto ostatnimi czasy stała się bardzo modna. Osoby, które zastanawiają się, jak schudnąć 5 kg lub więcej, oraz jak pozbyć się nieestetycznej oponki prędzej czy później trafiają na artykuły promujące dietę keto. Niestety podejście do diety bez odpowiedniego przygotowania może skończyć się porażką. Brak efektów w odchudzaniu na diecie keto jest wynikiem naszych błędów, które łatwo można zlikwidować dzięki merytorycznej wiedzy.

Skuteczne odchudzanie na diecie ketogennej opiera się na szybkim wejściu w stan ketozy. Ketoza jest czasem, gdy ciało aktywnie spala tłuszcz, a także złogi jelitowe, a nawet niepożądane zmiany w ciele takie jak torbiele lub cysty. Dieta keto polega na spożywaniu określonej grupy pokarmów i niemal całkowitej rezygnacji z innej. Osoby początkujące w dziedzinie, wszystkie niezbędne informacje na temat diety keto, mogą znaleźć na keto blogu ketowariatka.pl.

Zasady diety ketogennej dla początkujących

Dieta ketogeniczna to jedna z najlepszych diet, jeśli chodzi o spalanie tłuszczu. Będąc na keto jemy do syta, nie głodzimy się i nie musimy też zrezygnować z deseru. Na jakie wyrzeczenia musimy być gotowi?

Na diecie ketogennej, stan ketozy osiągamy po niemal całkowitym zaprzestaniu spożywania żywności zawierającej węglowodany. Podstawą naszego żywienia muszą być zdrowe tłuszcze oraz białka. Co to oznacza? Zamiast owsianki z owocami na śniadanie spożywamy jajka na boczku lub sałatkę z awokado i łososiem.

Desery na diecie keto mają głównie smak kokosa, którego można spożywać praktycznie bez ograniczeń. Musimy również pożegnać się z intensywnie słodkim smakiem, keto łakocie są bardziej wytrawne niż słodkie.

Dieta keto oznacza również nieustanne monitorowanie składów żywności, którą kupujemy. Ukryte węglowodany mogą bowiem sprawić, że nie osiągniemy stanu ketozy, a dieta nie da oczekiwanych efektów. Warto pamiętać o węglowodanach znajdujących się w alkoholu. Na diecie należy zdecydowanie ograniczyć piwo na rzecz alkoholi z mniejszą ilością węglowodanów.

Jeśli chodzi o owoce, to wybieramy mniej słodkie np borówki, unikać należy bananów i słodkich odmian jabłek. Jak wyglądają sprawy latem, podczas trwania sezonu na wiele owoców, które są niedostępne przez większą część roku? Latem warto pozwolić sobie na pewne odstępstwa od diety. Owoce jagodowe, truskawki, porzeczki, czy maliny to źródło wielu witamin i składników odżywczych. Owoce sezonowe możemy jak najbardziej spożywać, nie należy tylko przesadzać z ich ilością.

Jakie napoje pić na diecie keto? Naszym głównym napojem powinna być woda, dozwolone są również różnego rodzaju herbaty i czarna kawa bez dodatków. Bezwzględnie odstawiamy słodzone napoje gazowane, a także soki owocowe i kompoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.