Zdrowa dieta warzywno - owocowa
Zdrowa żywność

Dieta owocowo-warzywna – turnusy oczyszczające

Artykuł partnera.

Samoświadomość ludzi rośnie z roku na rok: nie boimy się rozwijać swoich zainteresowań i odpowiedzialnie o siebie dbać. Ponad pracę za wszelką cenę cenimy sobie zdrowy styl życia, a więc jesteśmy aktywni fizycznie i stosujemy zdrową dietę. Coraz chętniej korzystamy ze wsparcia specjalistów, w tym również psychologów i dietetyków. Dużym zainteresowaniem cieszą się także turnusy oczyszczające, w czasie których można odpocząć i zatroszczyć się o dobrostan swojego ciała. Z naszego artykułu dowiesz się, na czym polega wprowadzana w ich czasie dieta owocowo-warzywna.

Turnusy oczyszczające to znacznie więcej niż plan na odchudzanie. Założeniem ich organizatorów nie jest bowiem pomoc w zrzuceniu nadprogramowych kilogramów, ale nauka, jak świadomie dbać o własne ciało i umysł. Kilkudniowy pobyt w górskim otoczeniu jakie posiada Mazowsze MEDI-SPA pozwala odpocząć od codziennych obowiązków i nadmiaru atakujących nas bodźców. Dieta owocowo-warzywna staje się więc wsparciem, gdy chcesz zwolnić i wsłuchać się w przekaz płynący ze strony twojego ciała. Pozbycie się nagromadzonych w organizmie toksyn ułatwia znalezienie w sobie pokładów energii i kreatywności na przyszłość.

Dieta owocowo-warzywna – na czym polega?

Jak sama nazwa wskazuje, dieta owocowo-warzywna składa się przede wszystkim z żywności roślinnej. Kilka lat temu dużym echem odbiła się w mediach forma postu rekomendowana przez dr Dąbrowską – swoje miejsce znalazły w niej pojedyncze rodzaje owoców i wysokoskrobiowe warzywa. Założeniem, które przyświecało tej formie odżywiania, było dążenie do poboru zalegającego w organizmie zapasu tłuszczu oraz usunięcie szkodliwych toksyn. W efekcie można było zrzucić parę kilogramów, a przede wszystkim poczuć się lepiej we własnym ciele.

Czy dokładnie tak wygląda dieta owocowo-warzywna, którą oferują turnusy oczyszczające? Warto wiedzieć, że to proces 2-etapowy. W pierwszej fazie najważniejsze jest oczyszczenie organizmu, dlatego uczestnicy mają do swojej dyspozycji wyłącznie niewielkie posiłki o bardzo niskiej kaloryczności – dziennie to maksymalnie 600 kcal. Na posiłki składają się przede wszystkim nieskrobiowe warzywa oraz owoce o niskiej zawartości cukru. Takie rozwiązanie jest bezpieczne, należy jednak pamiętać, by zdecydować się na nie wyłącznie pod kierunkiem dietetyka i nierzadko również lekarza. Maksymalny czas trwania etapu pierwszego może wynosić 10-14 dni.

Na czym polega druga faza? W kolejnym etapie dieta owocowo-warzywna zamienia się w powolny powrót do tradycyjnej diety. Najważniejsze zaś w nim jest nauczenie się prawidłowych nawyków i eliminacja złych przyzwyczajeń. Uczestnicy turnusów oczyszczających stopniowo wprowadzają do jadłospisu warzywa strączkowe, owoce, kasze, orzechy, nabiał oraz nasiona, ziarna i chleb razowy. Uczą się, jak poszczególne potrawy wpływają na stan ich zdrowia i samopoczucie.

Co jeszcze warto wiedzieć? Dieta owocowo-warzywna to nie tylko posiłki stałe, ale również płyny. Należy przyjmować ich duże ilości – co najmniej 2-3 litry każdego dnia. W czasie turnusów oczyszczających piją więc niskozmineralizowaną niegazowaną wodę oraz herbatki ziołowe i owocowe. W jadłospisach pojawiają się także soki i koktajle warzywne lub owocowe.

Dieta owocowo-warzywna – efekty

Co sprawia, że turnusy oczyszczające są tak chętnie wybierane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn? Jakich efektów możemy się spodziewać, decydując się na dietę owocowo-warzywną?

Z pewnością dla wielu osób istotne jest to, że dieta owocowo-warzywna to duże ograniczenie podaży kalorii. Po krótkim czasie jej stosowania ciało człowieka zaczyna spalać nagromadzone zapasy tkanki tłuszczowej. Organizm jest oczyszczony, a waga zaczyna spadać. Dla osób, które chcą popracować nad swoim wyglądem, ważna może być również informacja, że po turnusie może poprawić się także stan ich włosów, skóry i paznokci.

Warto także zauważyć, że turnusy oczyszczające organizowane przez takie miejsca, jak hotel Mazowsze MEDI-SPA, mają swoje lokalizacje w pięknych okolicznościach przyrody. Ma to ogromne znaczenie dla procesu odzyskiwania energii – uczestnicy wypoczywają i regenerują się w otoczeniu gór widocznych z okna pokoju. Do domu wracają silniejsi fizycznie i psychicznie, gotowi podnieść jakość swojego życia na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.