Mężczyzna czyta książkę o coachingu siedząc na plaży
Psychologia

Dlaczego warto czytać książki o coachingu?

Czytanie książek o coachingu może sprawić, że staniesz się skuteczniejszym i lepszym przywódcą, a zarządzanie małym lub dużym zespołem stanie się dla Ciebie znacznie łatwiejsze. Dla wielu osób coaching to kompas, dzięki któremu możesz odkryć swoją indywidualną ścieżkę rozwoju i wreszcie zrealizować wszystkie cele. Nic w tym dziwnego, że popularność coachingu rośnie z roku na rok. Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat coachingu? W tym mogą pomóc Ci odpowiednie książki. Sprawdź, jakie pozycje warto czytać i przekonaj się, komu szczególnie opłaca się po nie sięgać.

Co znajdziesz w książkach o coachingu?

Coaching skupia się na psychologii zarządzania. Pozwala zwiększać umiejętności interpersonalne oraz przywódcze. 

Jednak to nie wszystko. Sporą zaletą, którą oferują coaching książki, to nauka planowania, wytyczania ważnych dla Ciebie celów i krok po kroku realizowania własnych planów. Osoby zajmujące się coachingiem, utożsamiane są bardzo często z motywatorami czy strażnikami naszych marzeń. Dzięki ich pomocy czy wiedzy można wreszcie zrealizować marzenia, które od tak dawna zaprzątają Ci głowę, ale na które nigdy nie było czasu i pomysłu, jak je w ogóle rozpocząć. Wiedza na temat coachingu sprawia, że możesz się rozwijać i poukładać sobie w głowie wszystko w taki sposób, żeby ostatecznie osiągnąć długo wyczekiwany sukces.

Szukasz jakiś dobrych książek o coachingu na początek swojej przygody z tą tematyką?

Oto kilka naszych propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu:

  • „Cele! Zdobędziesz wszystko, czego pragniesz, szybciej, niż myślisz” Brian Tracy
  • „Coaching. Zestaw narzędzi” Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
  • „Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj, działaj, nie marudź!” Karolina Cwalina-Stępniak
  • „Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem” Michał Wawrzyniak
  • „Power4Change. Sztuka osiągania celów” Marek Kamiński

Kto najczęściej sięga po książki o coachingu?

Po książki dotyczące coachingu zazwyczaj sięgają osoby, które zajmują się zawodowo coachingiem. Dla nich to doskonały sposób, żeby poszerzyć swoją wiedzę i spojrzeń na dziedzinę, w której się specjalizują od nieco innej strony. Jednak nie oznacza, że tylko oni decydują się na czytanie książek o coachingu.

Dziś coraz chętniej po takie pozycje sięgają także osoby odpowiedzialne za zarządzanie ludźmi w przedsiębiorstwie oraz menadżerowie. Dzięki wiedzy zawartej w takich książkach i przede wszystkim dzięki samemu coachingowi mogą oni wreszcie dowiedzieć się, jak efektywnie kierować zespołami pracowniczymi, motywować i zachęcać do rozwoju.

Kolejną grupą osób, dla których coaching staje się coraz ważniejszy, są właściciele firm.

Dlaczego czytanie książek o coachingu to dobry pomysł?

Jeśli chcesz poznać podstawy lub szukać pomocy w planowaniu i realizowaniu własnych celów, to książki o coachingu mogą okazać się bardzo dobrym wstępem. Znajdziesz w nich pomocne wskazów, dzięki którym będziesz w stanie dokonać większych lub mniejszych zmian w swoim życiu. Wszystko oczywiście zależy od jakości książki oraz od Twojego zaangażowania.

Z drugiej strony czytanie książek o coachingu może okazać się nie tylko wsparciem, ale też wskazówkami, jak znaleźć balans pomiędzy życiem prywatnym a pracą. Rozwój jest ważny, jednak musisz pamiętać również o tym, jak istotna jest nauka odpuszczania i odpoczynku. Tzw. selfcare to często klucz do tego, żeby osiągnąć sukces w biznesie czy w innej dziedzinie, na której tak bardzo Ci zależy. Poza tym polepszysz swoje umiejętności interpersonalne, co może być kluczowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.