Materac przeciwodlezynowy w sypialni
Dom i ogród

Dlaczego warto zakupić materac przeciwodleżynowy?

Zawsze należy postarać się o to, aby osoba, która przez dłuższy czas zmuszona jest do pozostawania w pozycji leżącej, czy to na skutek wypadku czy choroby, miała zapewniony jak najwyższy komfort życia. Do przedmiotów, które w takiej sytuacji będą w stanie ułatwić funkcjonowanie chorej osobie możemy z całą pewnością zaliczyć materac przeciwodleżynowy.

Dlaczego materac przeciwodleżynowy jest niezbędny w przypadku pacjentów, którzy muszą większość czasu spędzać w pozycji leżącej?

Materac przeciwodleżynowy to przedmiot, który przyczynia się do równomiernego rozłożenia ciężaru ciała pacjenta. Dzięki temu wspomaga leczenie odleżyn oraz zapobiega powstawaniu nowych ran tego typu. Należy podkreślić, że materac przeciwodleżynowy to podstawowy sprzęt medyczny w profilaktyce odleżyn. Pamiętajmy, że odleżyny są bolesne i trudne w leczeniu, dlatego naprawdę warto zapobiegać ich powstawaniu. Zakup materaca przeciwodleżynowego to bardzo dobre posuniecie, ponieważ taki sprzęt znacząco wpływa zarówno na komfort, jak i na stan zdrowia osoby unieruchomionej w łóżku. Do najpopularniejszych rodzajów materacy antyodleżynowych zaliczamy materace rurowe i materace bąbelkowe. Czym się charakteryzują? Który rodzaj warto wybrać? W przypadku osób, u których waga ciała pozostaje w normie można zdecydować się na zakup materaca zmiennociśnieniowego o konstrukcji bąbelkowej. Taki materac jest łatwy w eksploatacji, dobrze sprawdza się w warunkach domowych. Oprócz ochrony przed odleżynami może być wykorzystywany także do leczenia odleżyn I stopnia. Jeżeli jednak mamy do czynienia z pacjentem, u którego pojawiły się odleżyny od II stopnia wzwyż wówczas lepszym rozwiązaniem będzie zakup bardziej zaawansowanego urządzenia, czyli materaca zmiennociśnieniowego o konstrukcji rurowej. Materace rurowe są droższe od materacy bąbelkowych. W ich przypadku wyższa jest jednak także maksymalna waga użytkownika.

materac przeciwodleżynowy

Gdzie możemy kupić dobrej jakości materac przeciwodleżynowy?

Dobrej jakości medyczne, atestowane materace przeciwodleżynowe zakupimy w sklepie Medicus. Odnajdziemy tu wiele interesujących modeli materacy przeciwodleżynowych bąbelkowych i rurowych. Materace dostępne w ofercie sklepu Medicus wykonane są z odpowiednio dobranych, wyselekcjonowanych materiałów, dzięki temu są w stanie zapewnić użytkownikom jak największą wygodę przez jak najdłuższy okres czasu. Należy również zaznaczyć, że firma Medicus prowadzi sprzedaż internetową, a w sprzedawane produkty zaopatruje się bezpośrednio u największych producentów sprzętu rehabilitacyjnego, dlatego też jest w stanie zapewnić swoim klientom niezwykle atrakcyjne ceny produktów. Stosunek ceny do jakości jest tu naprawdę na bardzo dobrym poziomie. Ponadto warto dodać, że firma ta może pochwalić się znakomitymi opiniami swoich klientów. Na taki stan rzeczy oprócz wysokiej klasy produktów, korzystnych cen towarów ma wpływ także bardzo dobry poziom obsługi. Pamiętajmy również, że w sklepie tym oprócz materacy przeciwodleżynowych możemy zakupić także wiele innych produktów rehabilitacyjnych, które znacząco wpłyną na poprawę komfortu życia naszych podopiecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.