Dobrej jakości ubranie
Dom i ogród Uroda

Dobra jakość w naszej szafie

Czy znacie ten scenariusz, gdzie codziennie rano stoicie przed szafą lub garderobą, głowiąc się nad tym, co można dzisiaj założyć? Koszula już straciła śnieżną biel, sweter jest zmechacony, spodnie wygniecione, sukienka już dawno straciła swój kształt… Sposobem na podobne frustracje jest zorganizowanie własnej capsule wardrobe i wprowadzeniu w życie tylko pozornie prostych wskazówek… Zaczynamy!

Capsule wardrobe

To nic innego, jak w wolnym tłumaczeniu szafa kapsułkowa, z niewielką ilością ubrań wysokiej jakości, które odzwierciedlają naszą osobowość oraz styl. Zasadą jest, że wszystkie ubrania doskonale do siebie pasują, dlatego można łączyć je w dowolny sposób. To główna definicja, która jest już częścią stylu życia podążającą za minimalizmem w dobrym guście.

Budowanie najważniejszych elementów

W budowaniu najważniejszych elementów swojej garderoby ważne jest branie pod uwagę drobiazgów takich, jak aktualny styl życia. W pracy spędzamy większą część naszego życia, więc to ona głównie determinuje zawartość naszej szafy, o ile nie dostajemy narzuconego z góry, służbowego uniformu.

Na początku warto po prostu zrobić porządki i konsekwentnie wyrzucić ubrania, których nie założyło się przez ostatnie dwa lata. Następnym krokiem jest ułożenie kilku zestawów i ewentualnie dokupienie rzeczy, których brakuje nam do stworzenia idealnej szafy.

Jak rozpoznać ubrania dobrej jakości

Kupując ubrania wysokiej jakości zwykle zapłacimy za nie więcej, choć nie jest to regułą. Równie dobrze możemy poszperać w second handach i outletach, wyszukując odzieżowe perełki. Swoje ubrania powinniśmy traktować jak nasze wizytówki, dlatego jakość jest ważniejsza niż ilość. Dobra sztuka ubrania zawsze będzie kosztować więcej, ze względu na dbałość o tkaniny oraz detale.

Gdzie kupować?

Tak naprawdę jest wiele możliwości, ponieważ powstało dużo sklepów oferujących towar wysokiej jakości. Są to szczególnie lokalni producenci, którzy sprzedają ubrania na niewielką skalę. Koszulki produkowane w Polsce wyróżniają się jakością, podobnie jest z innymi elementami garderoby. Warte uwagi są też sklepy internetowe.

Najłatwiejszym rozwiązaniem do stworzenia capsule wardrobe z idealnymi ubraniami jest czytanie metek i wybieranie naturalnych składów. Do najlepszych należą: bawełna, wełna, jedwab, kaszmir, ewentualnie wiskoza. Kolejnym etapem, po przymierzeniu danego ubrania jest przyjrzenie się, jak prowadzone jest szycie, z czego zrobione są zamki i guziki, a następnie sprawdzenie, czy producent doszył dodatkowy guzik. Także zabezpieczenie tych elementów dodatkowym materiałem świadczy o jakości. Ważnym detalem są również podszewki: na spódnicy czy marynarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.