Zdrowa żywność
Preparaty

Dobre suplementy – czy one istnieją?

Każdy z nas chciałby mieć pewność, że odpowiednio się odżywiając i prowadząc zdrowy tryb życia, ograniczy ryzyko chorób. Czasami jednak dopadają nas pewne dolegliwości, takie jak słabe paznokcie czy trądzik na skórze, które mogą być objawami pewnych niedoborów. Bowiem nawet przy odpowiednio zbilansowanej diecie może się okazać, że mamy za mało jakiegoś składnika w organizmie. Wtedy sięgamy po dobre suplementy. Jak rozpoznać te wartościowe? Jak długo je zażywać?

Dobre suplementy – dlaczego warto?

Jak sama nazwa mówi, suplementy to dodatki. Nie zastąpią więc nam odpowiednio zbilansowanej diety, a jedynie ją uzupełnią. Jednak jest to ważny aspekt – z posiłków ciężko jest nam przyswoić odpowiednią ilość witamin i makroelementów. To kwestia dyspozycji, tego skąd pochodzi jedzenie, co przyjmujemy dodatkowo. Niestety, w dzisiejszych czasach stawia się na nienaturalne składniki, chemię, polepszacze smaku, które nie wpływają korzystanie na nasz organizm, skórę czy włosy. Dlatego warto zażywać dobre suplementy nie tylko w przypadku, gdy zauważamy niepokojące objawy zdrowotne, ale o wiele wcześniej, ponieważ nasz organizm też potrzebuje czasu, by się do nich przyzwyczaić i unormować ich poziom.

Jak wybrać dobre suplementy?

Dobre suplementy – od czego zacząć ich dobór? Przede wszystkim musisz je dopasować do swoich potrzeb. Zazwyczaj sięgamy po nie kiedy dzieje się coś niedobrego, lecz wtedy jest za późno na ich skuteczne działanie. A zatem kiedy zacząć i co dokładnie suplementować?

Warto na początek wykonać podstawowe badania, które powiedzą nam czy nasze przypuszczenia odnośnie stanu zdrowia mają potwierdzenie w rzeczywistości. Jest wiele badań, które zdiagnozują czy potrzebujemy więcej konkretnych witamin. Jeżeli okaże się to prawdą, to mamy dwa wyjścia: skonsultować się ze swoim lekarzem lub farmaceutą, bądź szukać czegoś na własną rękę. W tej drugiej opcji uważnie czytajmy etykiety suplementów – ważne, by na opakowaniu był podany skład – wtedy będziemy wiedzieć co zażywamy. Nie zawsze coś, co jest bardzo mocno reklamowane w telewizji, jest dobre. Suplementów na rynku jest mnóstwo. Najlepsze to te pozyskiwane z naturalnych, występujących w przyrodzie składników. Dobrze, by miały przeprowadzone badania oraz dokładnie opisane działania. Więcej na temat dobroczynnego działania suplementów i ich dawkowania przeczytacie na stronie Synergiczni.pl.

Dobre suplementy możemy podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Inne preparaty będziemy spożywać kiedy chcemy schudnąć, inne by poprawić wygląd skóry, włosów czy paznokci, inne powinni zażywać sportowcy, a jeszcze inne kobiety w ciąży. Możemy też suplementować się na konkretny układ np. serca czy ruchu. Drugi znany podział to ten ze względu na skład: jedne suplementy zawierają witaminy, inne tłuszcze, a jeszcze inne aminokwasy. Należy dobrze zapoznać się z ich działaniem, by sobie pomóc. Jeżeli chorujemy na chorobę przewlekłą, to skonsultujmy się z lekarzem, czy działanie leków i suplementów nie będzie się wykluczać. Niektóre połączenia mogą bowiem obniżać działanie czy wchłanialność konkretnych składników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.