Kobieta z długimi doczepianymi włosami
Uroda

Doczepiane włosy: idealny sposób na zmianę fryzury?

Doczepiane włosy od dawna są bardzo kontrowersyjnym i budzącym wiele wątpliwości tematem. Wielu osobom wciąż wydaje się, że mogą być one bardzo destrukcyjne dla fryzury, co więcej – mogą być bardzo odznaczające się i wyglądać po prostu źle. Czy to jednak prawda? Czy nowoczesne, starannie wykonane doczepiane włosy mogą stać się naprawdę estetycznym elementem, sprawiającym, że image jest jeszcze lepszy?

  1. Czym są doczepiane włosy?
  2. Czy doczepiane włosy niszczą fryzurę?
  3. Jak wybrać idealne sztuczne włosy dla siebie?
  4. W jaki sposób bezpiecznie zdjąć doczepiane włosy?

Jednak czym tak naprawdę są doczepiane włosy i w jaki sposób wybrać najlepszy ich rodzaj dla siebie? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym są doczepiane włosy?

Doczepiane włosy to dla wielu osób szansa na znaczne poprawienie swojego wyglądu. Jest to metoda, która polega na – jak sama nazwa wskazuje – doczepieniu dodatkowych włosów do naturalnej fryzury. Z tego rozwiązania bardzo chętnie korzystają przede wszystkim kobiety, w szczególności influencerki czy celebrytki. Doczepiane włosy wykorzystywane są w celu wydłużenia lub nadania gęstości naturalnej fryzurze. Podczas gdy zapuszczanie włosów może trwać latami, założenie „doczepów” to najczęściej jedynie kilka godzin. Doczepiane włosy wykonywane są zazwyczaj z włosów naturalnych lub syntetycznych. Obecnie, po profesjonalnym założeniu mogą one wyglądać zupełnie jak prawdziwe, dzięki czemu na co dzień nie można ich odróżnić od prawdziwej fryzury. Warto zauważyć także fakt, że istnieją różne metody zakładania doczepianych włosów. Różny może być także czas ich noszenia.

Czy doczepiane włosy niszczą fryzurę?

Wiele osób nie decyduje się na doczepianie włosów z obawy o swoją naturalną fryzurę. Mówi się przecież, że są one bardzo destrukcyjne i mogą przerzedzić i osłabić włosy. Jest to jednak mit, który znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości wyłącznie w przypadku nieprofesjonalnego podejścia do „doczepów”. Samodzielne wykonanie zabiegu lub zły dobór metody może faktycznie sprawić, że doczepiane włosy staną się bardziej problemem niż sposobem na poprawę wyglądu. Zazwyczaj jednak skorzystanie z pomocy profesjonalisty, który jest w stanie dobrać metodę do indywidualnych potrzeb klienta może sprawić, że „doczepy” będą nie tylko pięknie wyglądać, ale także nie będą powodowały kłopotów z naturalną fryzurą.

Jak wybrać idealne sztuczne włosy dla siebie?

Doczepiane włosy powinny być starannie dobrane, aby nie można było ich odróżnić od naturalnej fryzury. Z tego powodu szczególnie istotny jest wybór odpowiedniego koloru produktu. Jest to kluczowe – wystarczy odrobinę ciemniejszy czy jaśniejszy odcień, aby granica między prawdziwymi a doczepionymi włosami stała się bardzo widoczna. Dla jak najbardziej naturalnego efektu warto zdecydować się także na wybór włosów naturalnych. Są one nieodznaczające się i wyglądają naprawdę bardzo dobrze, jeżeli są zamontowane w odpowiedni sposób przez profesjonalistę. Ważną kwestią jest także dobór odpowiedniej metody doczepiania włosów.

Zazwyczaj dostępne są następujące sposoby:

  • metoda ultradźwiękowa,
  • metoda clip-in,
  • metoda keratynowa,
  • metoda kanapkowa,
  • wykorzystanie microringów.

W jaki sposób bezpiecznie zdjąć doczepiane włosy?

Aby nie zniszczyć swoich naturalnych włosów poprzez nieodpowiednie zdejmowanie „doczepów”, najlepiej jest skorzystać z usług specjalisty. Warto pamiętać, że w zależności od metody, jaką były one zamontowane, różnić się będzie sposób ich zdejmowania. Nie warto podejmować ryzyka i samodzielnie próbować pozbyć się doczepianych włosów, zwłaszcza, jeżeli zupełnie nie ma się w tej kwestii doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.