Wprowadzanie w swoim domu Feng shui
Dom i ogród

Feng shui – stwórz wnętrze, które sprzyja szczęściu

Artykuł partnera.

Feng shui to starożytna chińska sztuka aranżacji przestrzeni, która opiera się na założeniu, że odpowiednie rozmieszczenie przedmiotów w pomieszczeniu może mieć wpływ na nasze samopoczucie oraz szczęście. Wierzy się, że poprzez odpowiednie ułożenie mebli, dekoracji oraz elementów wystroju wnętrza, można uzyskać harmonię i równowagę, które pozytywnie wpłyną na nasze życie. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej zasadom feng shui oraz podpowiemy, jak stworzyć wnętrze, które sprzyja szczęściu.

Feng shui – podział domu na strefy

Feng shui, czyli starożytna chińska sztuka aranżacji przestrzeni, zakłada podział domu na 9 stref, które odpowiadają za różne obszary naszego życia. Siatka Bagua, czyli diagram strefowy Feng Shui w formie ośmiokąta, pomaga w rozmieszczeniu poszczególnych pomieszczeń w domu. Strefy to: centrum (odpowiadające za zdrowie), północ (kariera), południe (chwała), zachód (dzieci, kreatywność), wschód (rodzina), południowy wschód (bogactwo), południowy zachód (miłość, małżeństwo), północny wschód (mądrość, wiedza), północny zachód (pomocnicy, podróże). Aby skorzystać z zasad feng shui, należy nałożyć ośmiokąt na plan mieszkania (uwzględniając łazienki, garderoby i szafy) i aktywować energię w maksymalnie trzech strefach. Ważne, aby pamiętać, że diagram powinien być złożony w lustrzanym odbiciu oraz, że umieszczanie kamieni w poszczególnych strefach nie powinno przeciążać mieszkania.

Ustawienie kamieni

Każdy z sektorów diagramu Bagua ma swoją własną kolorystykę, elementy i wyposażenie, a także kamienie szlachetne i półszlachetne. Korzystając z naszego artykułu możesz upewnić się, że każdy z twoich kryształów jest ustawiony w odpowiednim miejscu.

Strefa kreatywność i dzieci

Za strefę kreatywności i dzieci odpowiada kolor biały. To strefa, którą należy aktywować, aby poprawić swoje relacje z dziećmi oraz by wspomóc napływ kreatywnych myśli do twojej głowy. Idealnymi kamieniami do umieszczenia w tej strefie będą wszystkie jasne minerały takie jak diament czy jasne odmiany topazu lub malachitu. W tej strefie ważne jest również dobre, białe naświetlenie oraz personalne przedmioty, do których jesteśmy przywiązani np. zdjęcia rodzinne.

Strefa wiedzy

Umieść w tym miejscu regał ze swoimi ulubionymi książkami. Akwamaryn i beryl nadadzą się idealnie do tej strefy. 

Strefa miłości

Zgodnie z tym co mówi nam nasza intuicja – kolorem tej strefy jest róż. Aktywowanie tej strefy ma korzystny wpływ na relacje z bliskimi przyjaciółmi i drugą połówką. Do tej strefy nadadzą się każde kamienie o jasno-czerwonej barwie, szczególnie dobrze sprawdzi się tu kwarc różowy oraz charoit. Dobrze też umieścić tu połączone w pary rzeczy związane z miłością takie jak dwie róże, dwa serca etc.

Strefa sławy

Sława jest mocno związana z kolorem czerwonym oraz żywiołem ognia. Dobrze aby w tym miejscu znalazł się kominek, a czerwień powinna być ukazana przy użyciu kamieni takich jak rubin, granat oraz hematyt. W tym obszarze dobrze powiesić swoje dyplomy, rozstawić puchary, medale i inne dowody swoich osiągnięć.

Strefa kariery

W tej strefie umieść kawałki kryształu górskiego i adularu, pomogą one uniknąć ponurego nastroju oraz wspomogą Cię w twojej karierze.

Strefa bogactwa

Sektor ten jest zazwyczaj koloru jasnozielonego, ale może być również ozdobiony czerwonymi elementami oraz drewnem. Elementy te nie tylko symbolizują bogactwo, ale również przyczyniają się do jego wzrostu. Minerały mogą również pomóc w ustabilizowaniu przepływu finansów, jeśli wybierze się odpowiednie kamienie. Do dekoracji strefy bogactwa najlepiej nadają się marmur, piryt, jadeit, kryształ górski, szmaragd i malachit. Można użyć surowych kryształów lub produktów z nich, albo ozdobić tę strefę figurką drzewa z liśćmi wykonanymi z kamieni lub figurką ryby.

Strefa rodziny

Przyozdób tę strefę drewnem, a unikaj metalu. Wstaw tu zdjęcia żyjących krewnych, aby zmaksymalizować energię.

Strefa pomocników oraz podróży

Jeśli chcesz przyciągnąć do siebie osoby osiągające sukces lub planujesz podróże do egzotycznych miejsc, ta strefa musi być odpowiednio zasilana. Jej kolor to srebrny, a elementem charakterystycznym jest metal. Można uzupełnić metalowe przedmioty w tej strefie o różnego rodzaju kryształy, malachit i figurki kryształowe. Figurki aniołów są tu szczególnie odpowiednie, aby maksymalnie wzmocnić energię tego miejsca.

Strefa zdrowia                                                       

Centrum twojego domu to miejsce, w którym najlepiej spożywać posiłki. Postawienie tutaj jakiegokolwiek kryształu wzmocni ogólne działanie innych stref, a także oczyści dom z negatywnej energii.

Podsumowanie

Sztuka Feng Shui opiera się na założeniu, że odpowiednie rozmieszczenie przedmiotów w pomieszczeniu może mieć wpływ na nasze samopoczucie i szczęście. Każdy z sektorów diagramu Bagua ma swoją własną kolorystykę, elementy i wyposażenie, a także kamienie szlachetne i półszlachetne, które mogą ustabilizować przepływy finansowe lub wspierać inne obszary naszego życia. Dobre kamienie do Feng Shui można kupić online, na przykład w sklepie Artsento.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.