Kobieta robiąć paznokcie korzysta z frezarki do paznokci
Uroda

Frezarka do paznokci – urządzenie do zadań specjalnych

Uwielbiasz finezyjny manicure i wykonujesz go samodzielnie w domu? Może czas pomyśleć o frezarce do paznokci? To przydatne urządzenie pomoże Ci wyczarować perfekcyjną stylizację i przygotować paznokcie do nałożenia hybrydy.

Czym jest frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne narzędzie pozwalające profesjonalnie przygotować paznokcie i wykonać zarówno manicure, jak i pedicure. Łączy w sobie funkcje akcesoriów takich jak pilnik do paznokci, cążki oraz blok polerski. Frezarka pozwala szybko i sprawnie nadać płytce paznokci wymarzony kształt oraz przygotować ją do nałożenia hybrydy. Urządzenie ma różne wymienne końcówki, czyli frezy, które przeznaczone są do wykonywania określonych czynności. Za pomocą frezarki można także usunąć skórki i opracować paznokcie w trudno dostępnych miejscach, jak również delikatnie usunąć lakier hybrydowy i żelowy.

Frezarka do paznokci – czy można używać jej w domu?

Frezarka do paznokci to urządzenie, które z pewnością znasz z salonu kosmetycznego. Jest to narzędzie w pełni profesjonalne, co nie znaczy, że nie można posługiwać się nią w domowym zaciszu. Wymaga to nieco wprawy, ale praktyka czyni mistrza! Pamiętajmy, że na początku warto używać urządzenia z nieco większą ostrożnością – frezarka to narzędzie mechaniczne – ale nie jest trudno nauczyć się samodzielnie wykonywać za jej pomocą manicure i pedicure. Są na rynku frezarki, które mają regulację obrotów pokrętłem lub pedałem, więc z łatwością można dobrać prędkość do posiadanej wprawy. Co ważne, można też zmienić kierunek obrotów za pomocą specjalnego przełącznika. W zestawie znajdziemy końcówki umożliwiające wykonanie podstawowych czynności, można też dokupić dodatkowe frezy. Jest ich wiele rodzajów, a każdy przeznaczony jest do określonych zadań. W razie wątpliwości można poradzić się specjalistki lub przeczytać jeden z wielu poradników omawiających poszczególne rodzaje frezów.

Frezarka do paznokci – dlaczego warto ją mieć?

Frezarka w znacznym stopniu ułatwia wykonanie idealnego manicure, pozwala też oszczędzić sporo czasu i miejsca – wszystkie potrzebne akcesoria mamy w jednym urządzeniu, a wymienne frezy łatwo utrzymać w porządku. Dzięki frezarce nie tylko przygotujemy płytkę paznokci do nałożenia lakieru hybrydowego i usuniemy go, gdy poczujemy chęć na zmianę, ale także wykonamy precyzyjne wgłębienia przeznaczone do umocowania na hybrydzie ozdób lub zaznaczenia linii przy french manicure. Są też dostępne frezarki do paznokci, które pozwalają idealnie wypolerować płytkę. Za pomocą frezarki można usunąć odciski i naskórek z wałów okołopaznokciowych. Przed zakupem warto zapytać o zakres możliwości danego sprzętu i dowiedzieć się, czy można dokupić do niego dodatkowe końcówki. Z frezarką do paznokci życie staje się łatwiejsze, a Twoje stylizacje zyskają na perfekcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.