Mężczyzna po zabiegu infuzji tlenowej skóry głowy
Uroda

Infuzja tlenowa skóry głowy – skuteczna walka z łysieniem

Twoja skóra na głowie jest problematyczna, a Ty nie masz już pomysłu na to jak uporać się z tymi problemami? Działanie na własną rękę nic nie da – lepiej wybrać się do dobrego trychologa. Jeśli problemem jest wypadanie włosów lub silny łojotok, dobrym rozwiązaniem może się okazać infuzja tlenowa skóry głowy. To zabieg w pełni bezinwazyjny i bezbolesny, który przynosi wspaniałe efekty, świetnie dotleniając skórę głowy i gojąc ją. Co jeszcze warto wiedzieć o infuzji tlenowej?

Czym jest zabieg infuzji tlenowej?

Infuzja tlenowa skóry to jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych przez trychologów. Cieszy się on uznaniem, ponieważ jest innowacyjny, bezbolesny, a jednocześnie przynosi w krótkim czasie bardzo dobre efekty. Można go wykonywać w bardzo szerokim zakresie problemów ze skórą na głowie. Jest nieoceniony przy terapii wypadania włosów.

Skoncentrowany tlen, który jest podawany podskórnie, świetnie dotlenia skórę głowy oraz mieszki włosowe, jak również pozwala przeniknąć w jej głab substancjom odżywczym. Zabieg ten nie niesie ze sobą żadnego ryzyka, nie powoduje skutków ubocznych i jest tym samym w pełni bezpieczny. Infuzja tlenowa dedykowana jest paniom oraz panom, a sam zabieg nie posiada większych przeciwwskazań do jego wykonania.

Urządzenie, dzięki któremu możliwe jest wykonanie infuzji tlenowej to aerograf. To dzięki niemu pod skórę dzięki ciśnieniu możliwe jest wprowadzenie tlenu oraz pozostałych substancji aktywnych. Substancje te dobierane są indywidualnie, zgodnie z potrzebami skóry danego pacjenta oraz problemem z jakim zgłasza się on do specjalisty. Zabieg infuzji uzupełniony jest naświetlaniem LED.

Wskazania i przeciwwskazania

Istnieje całkiem sporo wskazań ku temu, by wykonać serię zabiegów infuzji tlenowej. Jest to skuteczna terapia, jeśli pacjent boryka się z takimi problemami jak:

  • łysienie i nadmierne wypadanie włosów,
  • łojotokowe lub atopowe zapalenie skóry,
  • łojotok,
  • łupież,
  • sucha i ekstremalnie sucha skóra głowy,
  • zapalenie mieszków włosowych,
  • osłabione włosy,
  • etc.

Osoby, które cierpią na wymienione schorzenia, mogą dostrzec wspaniałe efekty infuzji tlenowej w dość szybkim czasie. Zabieg dotlenia skórę, pobudza mikrokrążenie, a tym samym stymuluje mieszki włosowe do pracy i przyspiesza wzrost włosa. Tego rodzaju tlenoterapia pozwala znakomicie goić się stanom zapalnym, a nawet pojawiającym się na ich skutek ranom na skórze. Działanie tlenu świetnie wycisza pracę gruczołów łojowych skóry głowy. Zabieg znacznie uelastycznie skórę na głowie. W niektórych przypadkach wystarczą pojedyncze zabiegi, w innych wskazana jest ich seria – o wszystkim informuje pacjenta trycholog, który oceni problem oraz jego złożoność.

Nie istnieją przeciwwskazania dla wykonywania zabiegu infuzji tlenowej, jednakże nie jest ona wskazana w przypadku występowania aktywnych chorób nowotworowych oraz wszelkich alergii na składniki aktywne podawane podskórnie podczas zabiegu.

Czy do zabiegu infuzji tlenowej trzeba się przygotować?

Jeśli wybierasz się do trychologa pierwszy raz, a Twoim problemem jest np. nadmierne wypadanie włosów, warto wziąć ze sobą aktualne wyniki badań krwi. Należy wykonać podstawową morfologię krwi, a także badanie TSH z fT3 i fT4, poziom ferrytyny, poziom witaminy D3, badanie CRP oraz ATPO i ATG. To podstawowe badania, których wyniki naświetlą trychologowi problemy czy niedobory, z których wynikać mogą problemy pacjenta z włosami. Idąc do trychologa zrób sobie także listę leków i suplementów jakie zażywasz na co dzień, a także spisz  jakich kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów używasz.

Przed zabiegami infuzji tlenowej zaleca się nie myć włosów na 24 godziny przed planowaną wizytą. Przygotowując się do zabiegu należy także odpuścić sobie farbowanie włosów – najlepiej na minimum 2 tygodnie przed zabiegiem.

By rezultaty terapii były jeszcze skuteczniejsze, infuzję tlenową można łączyć z innymi zabiegami trychologicznymi. Można wykonywać ją naprzemiennie z ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym czy ze światłoterapią – wszystko po konsultacji z trychologiem.

Na zlecenie Eurtex PPHU Dariusz Górak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.