jak dobrać okulary do kształtu twarzy
Uroda

Jak dobrać okulary do twarzy?

Wybór odpowiednich okularów korekcyjnych to nie lada wyzwanie. Musimy uwzględnić nie tylko ich funkcjonalność i komfort noszenia, ale także to, jak będą one wyglądać na naszej twarzy. Dobrze dobrane oprawki mogą podkreślić nasze atuty, natomiast źle dobrane mogą zaszkodzić naszemu wyglądowi. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów korekcyjnych, aby idealnie pasowały do kształtu naszej twarzy.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Zanim zaczniemy dobierać okulary korekcyjne, musimy najpierw poznać różne rodzaje kształtów twarzy. Oto cztery główne kształty, które pomogą Ci zidentyfikować, do której kategorii należy Twoja twarz:

Owalna twarz

Osoby z owalną twarzą mają twarz dłuższą niż szerszą, a linia żuchwy jest nieco węższa od linii czoła. Jeśli twoja twarz pasuje do tego opisu, jesteś szczęściarzem! Osoby z owalnym kształtem twarzy nie mają problemu z wyborem okularów korekcyjnych, ponieważ prawie wszystkie oprawki dobrze na nich wyglądają. Najlepiej jednak wybierać okulary korekcyjne, które są szerokie na wysokości kości policzkowych, z tym że nie powinny one być zbyt duże ani zbyt małe.

Okrągła twarz

Jeśli twarz ma niemal taki sam wymiar na wysokości i szerokości, z miękkimi, zaokrąglonymi liniami, jest to okrągły kształt. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się okulary korekcyjne o kwadratowych lub prostokątnych kształtach.

 kształt twarzy okulary

Kwadratowa twarz

Kwadratowa twarz ma taki sam wymiar na wysokości i szerokości, ale z bardziej wyraźnymi, kanciastymi liniami. Dla takich osób zaleca się okulary korekcyjne o okrągłych lub owalnych kształtach, które pomogą złagodzić ostre krawędzie twarzy.

Twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie serca jest szeroka na górze i zwęża się ku dołowi. Dla takich osób zalecane są okulary korekcyjne o delikatnych kształtach, które równoważą szerokość czoła i węższą żuchwę i które nie przyciągają zbyt dużej uwagi do górnej części twarzy. Okulary o zaokrąglonych kształtach i nieco szersze na dole będą idealne.

Okulary korekcyjne są nie tylko narzędziem poprawiającym naszą jakość widzenia, ale także elementem naszego codziennego wyglądu, który może podkreślić naszą unikalność i styl. Pamiętaj, że najważniejsze jest, abyś czuł się komfortowo i pewnie w swoich okularach.

Zasady doboru okularów do twarzy

Oprócz kształtu twarzy ważne są również inne czynniki, takie jak kolor skóry, włosów i oczu. Ważne jest także, aby okulary korekcyjne były komfortowe i dobrze się nosiły. Pamiętaj, że okulary są nie tylko narzędziem korekcyjnym, ale również dodatkiem, który może podkreślić Twój styl i osobowość.

Baner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.