Kobieta podkreśla swoje usta kredką do ust
Uroda

Jak odpowiednio podkreślić swoje usta za pomocą makijażu

Makijaż ma w sobie wielką moc. Z jednej strony pozwala ukryć niedoskonałości naszej urody a z drugiej podkreślić ją. To także idealny sposób na zaakcentowanie jej atutów, jakimi są na przykład usta. Aby wyeksponować je przy użyciu makijażu, potrzebna nam będzie kredka do ust. Razem z innymi akcesoriami podkreśli je w niedrogi i naturalny sposób.

Do czego służy kredka do ust?

Kredka do ust to podstawa ich makijażu. Przyda się ona tym osobom, które mają nieregularną linię warg z bladym czy też niewyraźnym obrysem. Pozwoli ona na wyrównanie ich koloru oraz wygładzi nierówności. Dodatkowo dłużej utrzyma szminkę na ustach. Odpowiednio dobrane odcienie konturówki pozwolą również optycznie powiększyć lub pomniejszyć usta.
Jeśli chcemy optycznie pomniejszyć wargi, kredka do ust powinna być ciemniejsza o jeden ton od stosowanej przez nas szminki. Jeżeli natomiast zależy nam na wizualnym powiększeniu ust, konturówka powinna być o odcień jaśniejsza od pomadki, której chcemy użyć. Oczywiście istotne jest także odpowiednie nałożenie konturówki.

Jak użyć kredki do ust?

Obrysowanie warg rozpoczynamy od kącików ust. Czynność ta polega na delikatnym „szkicowaniu” kredką po powierzchni warg. Po naniesieniu konturu nakładamy szminkę albo błyszczyk, pozwalając im „zmieszać” się z kredką. Dzięki temu obrys ust będzie wyglądać naturalnie. Jeśli chcemy je dodatkowo wygładzić, kredką wypełnijmy całą ich powierzchnię i dopiero wtedy nałóżmy szminkę.

Jeśli zależy nam na tym, aby kredka do ust wizualnie je powiększyła, kontur musimy naszkicować powyżej linii warg. Jeżeli natomiast zależy nam na tym, aby usta optycznie zmniejszyć, linię narysujmy wzdłuż ich naturalnego obrysu. Dzięki tym prostym trikom możemy wykonać dowolny makijaż, dopasowany do każdej sytuacji i okazji.

Czy błyszczyk może wyeksponować usta?

Makijaż ust to nie tylko odpowiednia konturówka, ale także błyszczyk. Używając go, dodamy naszym ustom blasku oraz uwypuklimy je. Już sam połysk sprawi, że wargi będą wydawać się większe i zdrowsze. Oczywiście realnej witalności naszym ustom nadadzą błyszczyki o właściwościach odżywiających i nawilżających. Dzięki takim produktom staną się one bardziej jędrne.

Dobrym sposobem na wyeksponowanie ust jest nałożenie błyszczyku na ulubioną pomadkę. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nałożyć go na szminkę satynową lub o matowym odcieniu. Oczywiście nie powinnyśmy przesadzić z ilością błyszczyku. Ważne jest zachowanie równowagi. W innym przypadku nasze usta mogą przestać wyglądać estetycznie.

Rola szminki do ust

Aby podkreślić kształt ust i je uwypuklić, powinnyśmy umiejętnie korzystać ze szminek. Optyczne powiększenie ust uzyskamy, jeśli do pomalowania warg użyjemy dwóch różnych pomadek. Ciemniejszej powinnyśmy użyć na całej powierzchni ust, za wyjątkiem ich środkowej części. To miejsce jest zarezerwowana dla szminki o jaśniejszym kolorze.

Następnie musimy zadbać o to, aby pomiędzy odcieniami szminek nie było widocznej granicy. Powinnyśmy ją rozmazać przy użyciu pędzelka, który delikatnie rozmyje przejście pomiędzy dwoma kolorami. Pamiętajmy też, aby szminkę nakładać w taki sposób, aby nakryła kredkę do ust, którą wykonaliśmy kontur. Starajmy się też zachować precyzję podczas wykonywania makijażu.

Podkreślenie łuku kupidyna

Łuk kupidyna to ten fragment górnej wargi, nad którym znajduje się zagłębienie. Podkreślenie tego rejonu ust powoduje, że stają się one większe i pełniejsze. Jak uzyskać ten efekt? Na początek powinnyśmy pomalować nasze usta. Następnie rozświetlamy łuk kupidyna przy użyciu rozświetlacza. Możemy go delikatnie nałożyć opuszkiem palca lub pędzelkiem.

Dodatkowo możemy również sięgnąć po bronzer, który nałożymy około 2 mm pod środkową częścią dolnej wargi. W połączeniu z rozświetlaczem nasze usta zaczną wyglądać na wyjątkowo pełne, powabne i większe, niż są w rzeczywistości. Należy oczywiście zadbać o staranne nakładanie poszczególnych kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.