Piękne spojrzenie
Uroda

Jak odzyskać młode i świeże spojrzenie?

Laserowa korekta powiek górnych, czyli zabieg na opadające powieki, pomaga odzyskać młode i świeże spojrzenie, ale czy jest bezpieczna? Otóż tak, ponieważ jest dużo bardziej precyzyjna i mniej inwazyjna niż interwencja chirurgiczna. A w wielu przypadkach laserowa korekta powiek jest po prostu konieczna, aby przywrócić prawidłowe pole widzenia. Zmagasz się z problemem opadających powiek i staje się on dla Ciebie coraz bardziej uciążliwy? Rozważ zabieg laserowej korekty powiek w sprawdzonej klinice medycyny estetycznej.

Laserowa korekta powiek – dla kogo?

Nadmiar skóry na górnej powiece jest nie tylko mało estetyczny, ale też niewygodny i niekorzystny dla zdrowia oczu. Opadające powieki postarzają i sprawiają, że twarz wygląda na opuchniętą, smutną i zaspaną. Gdy zmiany są zaawansowane mogą wpływać negatywnie na wzrok utrudniając normalne widzenie podczas jazdy samochodem, czytania czy oglądania telewizji. Opadające powieki mogą też utrudniać aplikację soczewek kontaktowych, a nawet noszenie okularów. Najlepszym rozwiązaniem często okazuje się laserowa plastyka powiek górnych.

Przyczyny opadania powiek mogą być różne, ale głównym winowajcą jest upływ czasu. Na skutek starzenia słabną mięśnie okalające oko, a skóra traci jędrność. Opadające powieki mogą być też konsekwencją urazów lub przebytych operacji oczu, np. na zaćmę. Laserowa korekta powiek jest dla osób, które odczuwają jakikolwiek dyskomfort związany z opadającą powieką. Oczywiście ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu do zabiegu zawsze podejmuje lekarz podczas konsultacji, który musi wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu laseroterapii.

Blefaroplastyka laserowa – charakterystyka zabiegu

Laserowa korekta powiek wiąże się z trwałym wycięciem fragmentu skóry. Usuwany jest tylko zbędny nadmiar, więc nie ma obaw, że laserowa plastyka w jakikolwiek sposób uszkodzi wzrok. Cięcie odbywa się za pomocą światła lasera, dzięki czemu jest niezwykle równe i precyzyjne – nie da się tego osiągnąć za pomocą skalpela. Zastosowanie lasera minimalizuje krwawienie i znacząco przyspiesza proces gojenia. Blefaroplastyka laserowa, w porównaniu do chirurgicznej, zmniejsza ryzyko powikłań, nie wymaga hospitalizacji i wiąże się z bardzo krótkim czasem rekonwalescencji. W zasadzie już na drugi dzień można wrócić do pracy i do wykonywania codziennych obowiązków, pod warunkiem, że ślady po zabiegu nie będą dla nas krępujące. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i wykonywany jest przez doświadczonego chirurga plastyka, a w niektórych klinikach medycyny estetycznej, jak np. w katowickim Centrum DER-MED, laserową korektą powiek zajmuje się okulista mający wieloletnie doświadczenie w operacjach na gałce ocznej. Budowa oka, powieki i zależności między nimi nie mają zatem dla niego tajemnic!

Zabieg i co dalej?

Laserowa blefaroplastyka powiek przynosi wiele korzyści:

  • młodszy wygląd,
  • wypoczęte spojrzenie,
  • lifting powiek,
  • optyczne powiększenie oczu,
  • likwidację asymetrii,
  • poprawę pola widzenia.

Na ostateczne efekty laserowej korekty powiek trzeba chwilę poczekać, jednak nie trwa to aż tak długo, jak po zabiegu chirurgicznym. Opuchlizna oraz ewentualne ranki i siniaki mogą utrzymywać się przez kilka dni, a szwy ściągane są po około tygodniu. Skóra potrzebuje czasu, by się całkowicie zagoić i zabliźnić, a użycie lasera znacząco przyspiesza ten proces. Blizna po zabiegu nie jest widoczna, ponieważ laser zapobiega tworzeniu się widocznych śladów, które dodatkowo ukrywane są w naturalnym załamaniu powieki.

Więcej informacji na temat blefaroplastyki laserowej przeczytasz na stronie katowickiego Centrum DER-MED.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.