blizny po trądzikowe na twarzy
Uroda

Jak skutecznie usunąć blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe z całą pewnością są podobnym problemem, co sam trądzik. Zarówno jedno, jak i drugie znacząco wpływają na naszą urodę. Na szczęście już od dawna istnieją metody, które pozwalają na bezbolesne i skuteczne usunięcie blizn potrądzikowych. Dla wielu osób często stanowi to otwarcie nowego rozdziału w życiu, w trakcie, którego nie wstydzą się tego, jak wyglądają. Przed samym usunięciem takich blizn warto jednak zaznajomić się bliżej z tą tematyką.

Blizny potrądzikowe – skąd się biorą?

Są to uszkodzenia skóry właściwej, która została naruszona przez trądzik. Po zniwelowaniu trądziku, zamiast odbudowy skóry właściwej, nastąpiło zrośnięcie się za pomocą tkanki włóknistej. Bardzo często charakteryzuje się to mocno pofałdowaną powierzchnią, co oczywiście niekorzystnie wpływa na wygląd naszej skóry. Co więcej, istnieje kilka rodzajów blizn potrądzikowych, które różnią się wyglądem:

  • zanikowe – najczęściej przyjmują postać pofałdowanej skóry oraz wgłębień o różnych rozmiarach;
  • przerostowe – przyjmują postać grubych guzków;
  • przebarwienia – jak sama nazwa wskazuje, blizny nie powodują pofałdowania skóry, lecz odpowiadają za jej przebarwienia;

Nierzadko zdarza się, że powyższe trzy rodzaje występują jednocześnie, co jeszcze bardziej pogarsza stan naszej skóry. Potrzebna jest wtedy pomoc profesjonalistów, którzy podejmą się próbny rozwiązania naszego problemu.

Profesjonalne usuwanie blizn potrądzikowych

Obecnie istnieje kilka bardzo powszechnych zabiegów, które mają za zadanie zlikwidować blizny potrądzikowe. Pierwszym z nich jest dermabrazja polegająca na usunięciu blizny wraz ze skórą. Innym sposobem jest laseroterapia, która polega na usuwaniu blizn za pomocą lasera. Blizny można usunąć również za pomocą profesjonalnych kremów oraz maści. Należy jednak pamiętać, że każde leczenie powinno odbywać się z pomocą profesjonalistów, jak np. https://www.elite.waw.pl/blizny-potradzikowe/. Mamy wtedy pewność, że odbędzie się ono w sposób bezpieczny. Sporo osób obawia się profesjonalnego leczenia nie tylko ze względu na cenę, ale również z powodu zastosowania zaawansowanych metod, które nie są przez nas często znane. Należy jednak pamiętać, że medycyna estetyczna w ciągu wielu lat zrobiła bardzo duże postępy w leczeniu zmian skórnych. Jedyne co nam pozostaje, to oddanie się w ręce specjalistów, którzy zrobią wszystko za nas.

Czy możemy ograniczyć szansę wystąpienia blizn potrądzikowych?

Oczywiście wystąpienie blizn potrądzikowych możemy w dużym stopniu ograniczyć. Należy jednak pomyśleć o tym już podczas samego trądziku. Pierwszym krokiem jest oczywiście codzienna pielęgnacja twarzy. Pozwoli to na ograniczenie występowania bakterii, które są odpowiedzialne za dalszy rozwój trądziku. Drugim krokiem jest pilnowanie się przed wyciskaniem oraz rozdrapywaniem. Znacząco wydłuża to gojenie się ran, a zwiększa prawdopodobieństwo powstawania blizn. Trzecim krokiem jest dieta. Bardzo często trądzik może być spowodowany złymi nawykami żywieniowymi. Zdrowe odżywianie pozwoli na walkę z trądzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.