Kobieta z wyleczona ostrogą pietową siedzi na plaży bez butów
Choroby

Jak sobie poradzić z ostrogą piętową?

Problemy ze stopami są czymś normalnym, co zdarza się nierzadko. Kłujący ból w pięcie, który uniemożliwia swobodne stawianie stopy może oznaczać, że jest to ostroga piętowa. Ta przykra dolegliwość może wpływać nie tylko na chodzenie, ale również może być odczuwalna podczas wypoczynku czy spania w nocy. Mamy kilka sposobów, dzięki którym można sobie z nią poradzić. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu

Szybki kontakt ze specjalistą

Zdarzają się przypadki, w których to bagatelizuje się ostrogę piętową. Często osoby mówią sobie, że to chwilowy ból, który zaraz przejdzie. Jest to złe podejście i w celu wyleczenia stopy, należy udać się na konsultację medyczną do specjalisty, który będzie w stanie podjąć natychmiastowe kroki. Z pewnością dobry specjalista powinien wypytać o historię leczenia ostrogi piętowej oraz jak wpływa na codzienne funkcjonowanie. Dopiero po otrzymaniu takich informacji lekarz przygotuje plan leczenia.

Jedną z metod leczenia ostróg piętowych jest fala uderzeniowa. To bezpieczny sposób polegający na tym, że tkanki otrzymują uderzenie ciśnienia dostającego się pod skórę. Może się nawet okazać, że problem z ostrogą minie już po pierwszym zabiegu. Poza skutecznością, jego dużą zaletą jest cena, która nie należy do największych. Co ciekawe, nie potrzeba stosowania do niej żadnego uczulenia, a pacjent nie odczuwa żadnego bólu.

Domowe metody leczenia ostrogi piętowej

Są osoby, które niekoniecznie są przekonane do kontaktu ze specjalistą, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że po zweryfikowaniu kompetencji danego lekarza, jak najbardziej można się na to zdecydować. Zaznaczamy jednak, że domowe sposoby nie zawsze muszą przynieść efekt, a brak jakiejkolwiek poprawy powinien być oznaką tego, że należy udać się do lekarza.

Pierwszym domowym sposobem, który ograniczy ból jest zimny okład. W tym celu należy wziąć parę kostek lodu zawiniętych w chusteczkę i przyłożyć do bolącego miejsca. Zapewne będzie to sposób na uśmierzenie bólu, jednak dużym minusem tej metody jest to, że trzeba będzie to robić stosunkowo często. Dodatkowo warto zadbać o delikatne rozmasowanie takiego miejsca z dodatkiem olejków eterycznych.

Swobodnemu stawianiu kroków na pewno nie pomogą zwykłe wkładki, więc może się okazać, że ich żelowe odpowiedniki pomogą odciążyć bolące miejsce. Są jeszcze takie sposoby jak moczenie stopy w occie jabłkowym czy korzystanie z sody oczyszczonej, jednak należy powiedzieć, że nie dają one nigdy gwarancji wyleczenia. Problem z ostrogą piętową zdecydowanie najlepiej wyleczyć poprzez złożenie wizyty specjaliście.

Więcej informacji o ostrodze piętowej uzyskasz na https://footwave.pl/ostroga-pietowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.