Kurczak pieczony w kuchence mikrofalowej Toshiba
Zdrowa żywność

Jak używać mikrofalówki zdrowo i bezpiecznie?

Artykuł partnera.

Kuchenka mikrofalowa to jedno z najwygodniejszych i najszybszych urządzeń do obróbki termicznej potraw wykorzystywanych w kuchni. Z tego względu jest to sprzęt, który cieszy się ogromną popularnością. Jak jednak korzystać z mikrofalówki w sposób zdrowy i bezpieczny?

Zdrowe i smaczne jedzenie z mikrofali

Przez lata obecności kuchenek mikrofalowych na rynku małego AGD narosło wokół nich wiele mitów. Najbardziej znany dotyczy promieniowania wykorzystywanego do podgrzewania potraw. Wbrew powszechnie panującej opinii jedzenie z mikrofali nie jest niezdrowe, a wykorzystywane w niej promieniowanie jest niejonizujące. Dlatego przygotowywane w kuchence mikrofalowej jedzenie jak najbardziej jest zdrowe.

Oczywiście dużo zależy od tego, czy będziemy przestrzegać podstawowych zasad. Należy pamiętać o tym, aby odpowiednio dostosować temperaturę do podgrzewanych produktów. Ważne jest też zastosowanie naczyń, które nadają się do używania w mikrofali. W przeciwnym wypadku możemy stracić wiele cennych składników odżywczych oraz doprowadzić do zachodzenia niebezpiecznych reakcji między potrawą a opakowaniem.

Obecnie kuchenki mikrofalowe mają wiele ciekawych rozwiązań, które mogą dodatkowo podkreślić walory smakowe przygotowywanych potraw. Umożliwiają przygotowywanie posiłków w sposób nie tylko szybki i wygodny, ale także zdrowy. Dlatego duży wpływ na jakość dań oraz to, czy będą one zdrowe i smaczne, mają wybrany program i funkcja.

Funkcje w nowoczesnych mikrofalach, z których warto korzystać

Nowoczesne kuchenki mikrofalowe Toshiba służą nie tylko do podgrzewania gotowego jedzenia. Są to urządzenia, które umożliwiają przygotowanie posiłku praktycznie od podstaw. Wszystko dzięki temu, że posiadają programy zarówno automatyczne (gotowe opcje do wyboru), jak i do ustawienia ręcznego, które można dostosować do konkretnych potraw i produktów.

Jedną z częściej wykorzystywanych funkcji w mikrofalówkach jest możliwość rozmrażania, co znacznie przyspiesza ten proces. Modele marki Toshiba, np. MW2-AC25TF(BK) lub MWP-MG20P(BK), posiadają różne tryby rozmrażania. Dzięki temu można dopasować typ do konkretnego produktu oraz jego ilości. Pozwala to na zachowanie pięknego koloru jedzenia oraz wartości odżywczych i pełnego smaku mięsa, ryb czy warzyw.

Kolejnym rozwiązaniem, które ułatwia przygotowywanie posiłków, jest gotowanie wieloetapowe. Pozwala ono na dostosowanie mocy mikrofali oraz czasu poszczególnych etapów. Wszystko po to, aby przygotowywane danie było idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i preferencji oraz miało jak najwięcej smaku i aromatu. Taką opcję oferują między innymi kuchenki mikrofalowe Toshiba MM-EG23P(BK) czy MM-EM20P(WH).

Przydatna i często wykorzystywana opcja to także funkcja grilla. Kuchenki mikrofalowe Toshiba, które ją mają, informują użytkownika o konieczności odwrócenia potrawy na drugą stronę po połowie czasu. Dodatkowo ten program umożliwia cieszenie się pysznym smakiem potraw jak z grilla przez cały rok. Warto także pamiętać, że jest to zdrowy sposób obróbki jedzenia.

Połącz wygodne i szybkie gotowanie ze zdrowiem i bezpieczeństwem

Szybkie tempo życia skłania nas do oszczędzania czasu na codziennych czynnościach. Kuchenki mikrofalowe Toshiba ułatwiają to podejście, znacznie przyspieszając przygotowywanie zdrowych i smacznych potraw. Ciekawe funkcje i rozwiązania pozwalają na przyrządzenie jedzenia w sposób dopasowany do preferencji domowników. Zapewniają im jednocześnie naprawdę wyśmienite dania, które zachowują swój kolor i wygląd, smak i aromat oraz najważniejsze wartości odżywcze.

Używanie kuchenek mikrofalowych jest rozwiązaniem w 100% bezpiecznym i zdrowym. Wbrew krążącym na ten temat mitom promieniowanie stosowane w tych urządzeniach nie ma żadnych negatywnych skutków dla zdrowia. Należy jednak pamiętać, aby używać sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem i zaleceniami producenta. W razie wątpliwości — koniecznie zajrzyj do instrukcji obsługi Twojego modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.