Rollery do twarzy to hit ostatnich lat. Myli się jednak ten, kto uważa, że są kosmetyczną nowinką. Ich zalety znali i propagowali już starożytni Chińczycy oraz Egipcjanie, łącząc walory chłodnej, masującej rolki z właściwościami kamieni szlachetnych. Roller do twarzy pomaga zmniejszyć opuchliznę, rozluźnić zmarszczki i zminimalizować napięcie mięśni, dlatego warto używać go codziennie. Jak robić to poprawnie? Podpowiadamy w niniejszym artykule.
Jak wybrać najlepszy roller dla siebie?
Na rynku znajdziemy obecnie rollery do twarzy wielu producentów. Pierwszą rzeczą, która je łączy, jest charakterystyczny kształt. Roller posiada drążek i dwie końcówki w kształcie wałeczków – większą, do masażu całej twarzy oraz mniejszą do dokładnego opracowania okolic oczu i ust. Drugim elementem wspólnym jest materiał, z którego wykonuje się rollery. Powinien nim być kamień szlachetny. Najczęściej używa się różowego kwarcu i jadeitu, rzadziej ametystu, awenturynu czy obsydianu. Szlachetny surowiec jest tu istotny ze względu na swoje właściwości: kwarc czy jadeit doskonale chłodzą skórę, a ich ciężkość zapewnia odpowiedni nacisk podczas masażu.
W medycynie chińskiej różowy kwarc jest kamieniem dedykowanym kobietom, ponieważ wierzy się, że ma on działanie wspierające układ rozrodczy i cykl menstruacyjny. Bez względu na to, czy ufamy medycynie chińskiej, warto wybierać rollery z kamieni szlachetnych i uważać na podróbki. Te drugie nie dają efektu chłodzenia i nie masują twarzy tak dokładnie, jak byśmy chciały.
Jak działa roller do twarzy?
Trudno przecenić dobroczynne działanie masażu twarzy. I trudno wyobrazić sobie do tego celu lepsze akcesorium niż roller. Regularne masowanie twarzy rolką z kamienia szlachetnego pobudza krążenie krwi oraz drenaż limfy. Dzięki temu składniki odżywcze łatwiej docierają do głębszych warstw skóry i sprawniej są w niej rozprowadzane. Skóra dotlenia się, wygładza, a koloryt staje się bardziej równomierny. Sam masaż doskonale rozluźnia mięśnie, a pamiętajmy, że ich zesztywnienie przyspiesza i pogłębia powstawanie zmarszczek oraz bruzd. Poranny rytuał z użyciem schłodzonego rollera pomaga zlikwidować opuchliznę.
Roller do twarzy – jak go używać?
Roller najlepiej schłodzić najpierw w lodówce – wystarczy mu 15 minut, ale im dłużej go tam potrzymasz, tym masaż będzie skuteczniejszy i przyjemniejszy, zwłaszcza w gorące dni. Większą końcówką rollera wykonujemy poziome i pionowe ruchy wzdłuż dekoltu. Masujemy od dołu do góry. Następnie w ten sam sposób wygładzamy mięśnie szyi – od obojczyków aż do linii żuchwy. Tę linię również należy dokładnie rozmasować – od brody do uszu. Policzki masujemy od żuchwy do kości policzkowych, następnie przechodzimy do czoła, które można masować w różnych kierunkach. Oczy i obrys ust opracowujemy osobno – dokładnie i delikatnie mniejszą końcówką.
Masaż chłodnym rollerem to doskonały sposób na rozpoczęcie i zakończenie dnia. Swój roller do twarzy przechowuj w pudełku lub woreczku i myj go po każdym użyciu.
Rolley do twarzy znajdziesz na stronie https://www.phlov.com/strona-glowna/96-roller-do-twarzy-z-rozowego-kwarcu-5907775581015.html