Kobieta przed lustrem używa rollera do twarzy
Uroda

Jak używać rollera do twarzy?

Rollery do twarzy to hit ostatnich lat. Myli się jednak ten, kto uważa, że są kosmetyczną nowinką. Ich zalety znali i propagowali już starożytni Chińczycy oraz Egipcjanie, łącząc walory chłodnej, masującej rolki z właściwościami kamieni szlachetnych. Roller do twarzy pomaga zmniejszyć opuchliznę, rozluźnić zmarszczki i zminimalizować napięcie mięśni, dlatego warto używać go codziennie. Jak robić to poprawnie? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Jak wybrać najlepszy roller dla siebie?

Na rynku znajdziemy obecnie rollery do twarzy wielu producentów. Pierwszą rzeczą, która je łączy, jest charakterystyczny kształt. Roller posiada drążek i dwie końcówki w kształcie wałeczków – większą, do masażu całej twarzy oraz mniejszą do dokładnego opracowania okolic oczu i ust. Drugim elementem wspólnym jest materiał, z którego wykonuje się rollery. Powinien nim być kamień szlachetny. Najczęściej używa się różowego kwarcu i jadeitu, rzadziej ametystu, awenturynu czy obsydianu. Szlachetny surowiec jest tu istotny ze względu na swoje właściwości: kwarc czy jadeit doskonale chłodzą skórę, a ich ciężkość zapewnia odpowiedni nacisk podczas masażu.

W medycynie chińskiej różowy kwarc jest kamieniem dedykowanym kobietom, ponieważ wierzy się, że ma on działanie wspierające układ rozrodczy i cykl menstruacyjny. Bez względu na to, czy ufamy medycynie chińskiej, warto wybierać rollery z kamieni szlachetnych i uważać na podróbki. Te drugie nie dają efektu chłodzenia i nie masują twarzy tak dokładnie, jak byśmy chciały.

Jak działa roller do twarzy?

Trudno przecenić dobroczynne działanie masażu twarzy. I trudno wyobrazić sobie do tego celu lepsze akcesorium niż roller. Regularne masowanie twarzy rolką z kamienia szlachetnego pobudza krążenie krwi oraz drenaż limfy. Dzięki temu składniki odżywcze łatwiej docierają do głębszych warstw skóry i sprawniej są w niej rozprowadzane. Skóra dotlenia się, wygładza, a koloryt staje się bardziej równomierny. Sam masaż doskonale rozluźnia mięśnie, a pamiętajmy, że ich zesztywnienie przyspiesza i pogłębia powstawanie zmarszczek oraz bruzd. Poranny rytuał z użyciem schłodzonego rollera pomaga zlikwidować opuchliznę.

Roller do twarzy – jak go używać?

Roller najlepiej schłodzić najpierw w lodówce – wystarczy mu 15 minut, ale im dłużej go tam potrzymasz, tym masaż będzie skuteczniejszy i przyjemniejszy, zwłaszcza w gorące dni. Większą końcówką rollera wykonujemy poziome i pionowe ruchy wzdłuż dekoltu. Masujemy od dołu do góry. Następnie w ten sam sposób wygładzamy mięśnie szyi – od obojczyków aż do linii żuchwy. Tę linię również należy dokładnie rozmasować – od brody do uszu. Policzki masujemy od żuchwy do kości policzkowych, następnie przechodzimy do czoła, które można masować w różnych kierunkach. Oczy i obrys ust opracowujemy osobno – dokładnie i delikatnie mniejszą końcówką.

Masaż chłodnym rollerem to doskonały sposób na rozpoczęcie i zakończenie dnia. Swój roller do twarzy przechowuj w pudełku lub woreczku i myj go po każdym użyciu.

Rolley do twarzy znajdziesz na stronie https://www.phlov.com/strona-glowna/96-roller-do-twarzy-z-rozowego-kwarcu-5907775581015.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.