Zestaw kosmetyków które wspomagają leczenie trądziku młodzieńczego
Choroby

Jak wspomagać leczenie trądziku młodzieńczego?

Artykuł sponsorowany.

Trądzik młodzieńczy występuje pomiędzy 11. a 30. rokiem życia. Niechciane, wręcz niekiedy znienawidzone wypryski występują u nastolatków na twarzy, ramionach lub plecach. W jaki sposób radzić sobie z trądzikiem młodzieńczym dowiesz się z tego artykułu.

Trądzik młodzieńczy i jego przyczyny

Trądzik młodzieńczy pojawia się głównie z powodu zmian hormonalnych, o które nietrudno w wieku dojrzewania. Wówczas to wzrasta poziom androgenów we krwi odpowiedzialny za odpowiednią pracę gruczołów łojowych oraz pojawienie się na skórze wykwitów. Nadmierne rogowacenie w okolicach mieszków włosowych i gruczołów łojowych, jak i namnażanie się w ich okolicy bakterii to kolejna przyczyna powstawania trądziku. Stan zapalny, jaki występuje, zależny jest właśnie od bakterii. Dlatego tez bardzo ważna jest podczas leczenia trądziku młodzieńczego jego pielęgnacja odpowiednimi i dedykowanymi preparatami pielęgnacyjnymi, takimi jak Nanili Professional.

Czynniki wpływające na powstawanie trądziku młodzieńczego

Do czynników wpływających na powstawanie trądziku młodzieńczego zaliczyć także należy:

  • poziom estrogenów występujący u dziewczynek przed miesiączką,
  • dieta bogata w cukier,
  • nadmierny stres negatywnie wpływający na gospodarkę hormonalną,
  • zbyt długie przebywanie na słońcu (opalanie się),
  • alergia pokarmowa,
  • mechaniczne podrażnienie skóry,
  • zbyt małą zawartość tłuszczów roślinnych w codziennym menu,
  • nieumiejętną pielęgnację, niedokładne mycie skóry i zamykanie porów,
  • używanie nieodpowiednich kosmetyków.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Inspiracją do powstania serii preparatów Nanili Professional były problemy skórne, w tym trądzik młodzieńczy, trądzik osób dorosłych, trądzik różowaty, tłusta skóra, cera naczynkowa, skóra sucha oraz przebarwienia. Marka Nanili Professional powstała z uwagi na dużą ilość osób borykających się z takimi problemami, które leczyły się farmakologiczne, jak i odwiedzały gabinety kosmetyczne. Zanim powstały kosmetyki Nanili Professional zostało przeprowadzonych mnóstwo konsultacji z samymi zainteresowani, jako że nikt inny, jak pacjenci nie potrafiliby dokładnie nakreślić problemy, z jakimi się borykają. Aby kosmetyki mogły stać się skuteczne, w ich składzie musiały pojawić się różnego pochodzenia stężenia składników aktywnych, niemniej mimo ich skuteczności musiały być także bezpieczne. Każdy z dostępnych produktów, zanim został dopuszczony do sprzedaży, został dokładnie przetestowany i poddany surowej ocenie specjalistów.

W pierwszej kolejności w razie potrzeby powinno się udać do lekarza dermatologa, gdzie zazwyczaj rozpisywana zostaje farmakologia. Nie wolno jednak zapominać, że wraz z lekami trzeba przypilnować pielęgnacji skóry trądzikowej, najlepiej wyżej wspomnianymi preparatami Nanili Professional.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.