kobieta naciąga gumę rehabilitacyjną, za nią stoi rehabilitant
Choroby

Jak wybrać dobry gabinet rehabilitacyjny?

Gabinety rehabilitacyjne dosyć mocno rywalizują o klienta, wprowadzając coraz to nowsze oferty zabiegów fizjoterapeutycznych. Jednak patrząc tylko na nowości, często umykają nam ważniejsze aspekty wyposażenia gabinetów czy kompetencji fizjoterapeuty. Zatem jak nie przeoczyć istotnych czynników i jak znaleźć takie, które czynią gabinet rehabilitacyjny dobrym.

Pierwsze kroki

Szukając profesjonalnego gabinetu rehabilitacji, należy zwrócić uwagę na koszty leczenia. W zależności od naszych preferencji i budżetu, opcja prywatnych wizyt nie zawsze musi być kosztowna. Natomiast jeśli zdecydujemy się na wariant z NFZ, musimy uwzględnić możliwość długiego czasu oczekiwania. Niemniej jednak, koszty leczenia również świadczą o jakości wykonywanych usług. Kolejną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu jest rehabilitant i jego kwalifikacje. Tak jak nasze CV świadczy o posiadanych przez nas umiejętnościach, tak wszelkie certyfikaty i kursy dają pełen obraz fachowości fizjoterapeuty. Dobrym sposobem jest uprzednie sprawdzenie informacji, życiorysu kandydata na stanowisko naszego rehabilitanta. Im więcej przebył szkoleń, jak duże jest zainteresowanie jego usługami, tym większa szansa, że trafimy w ręce profesjonalisty. Lokalizacja gabinetu jest kolejnym, istotnym czynnikiem. Im lepiej opisana droga i miejsce lokalizacji tym bardziej świadczy to na korzyść. Chcą, żeby klient do nich trafił, co również świadczy o profesjonalizmie.

Jak wybrać dobry gabinet rehabilitacyjny?

Skoro podstawy już znamy, warto dodać jeszcze kilka rad, które dopełnią do całości wizerunek dobrego gabinetu rehabilitacyjnego:

  1. Dobry gabinet = dobre wyposażenie. Warto zwrócić uwagę na sprzęt do ćwiczeń, zajęć czy masażu. Zużyte, poobdzierane stoły do masaży, nie zrobią dobrego wrażenia a już na pewno nie będą uznane jako element dobrego gabinetu;
  2. Wystrój. Od dawna wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najtrwalej zapamiętywane. Nie chodzi tu od razu o najdroższy wystrój pomieszczeń, który aż bije po oczach, ale o ład i elegancję w prostocie. Sam wygląd wiele mówi o poziomie gabinetu, jeśli jest zadbany to z całą pewnością jest odpowiednim kandydatem do listy dobrych gabinetów rehabilitacyjnych;
  3. Opinie. Tak jak przy fizjoterapeucie tak i tu sprawdza się przegląd Internetu pod kątem oceny placówki. To gwarantuje nam stuprocentową pewność o dokonaniu słusznego wyboru.
kobieta jest masowana przez fizjoterapeutę
Źródło: https://www.pexels.com/

Przykład dobrego gabinetu rehabilitacji

Do profesjonalnych gabinetów rehabilitacyjnych z pewnością można zaliczyć Zakład Rehabilitacji Leczniczej HELIMED w Katowicach. Placówka posiada wszystkie wymienione powyżej czynniki a dodatkowo oferuje indywidualistyczne podejście w dopasowaniu zabiegów i stworzeniu programu rehabilitacji. Takie specjalistyczne wsparcie z pewnością przyczyni się do szybszego odzyskania zdrowia fizycznego. W ramach usług, zakład oferuje terapię manualną, masaż, fizykoterapię oraz kinezyterapię. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, gabinet świadczy usługi na najwyższym poziomie, na który składa się również wykwalifikowana kadra pracownicza. Dodatkowo placówka realizuje skierowania NFZ. Po więcej informacji odnośnie usług i działalności Zakładu Rehabilitacji Leczniczej HELIMED odsyłamy na stronę https://www.helimed.pl/badania/rehabilitacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.