Zamontowane panele fotowoltaiczne przy domu
Dom i ogród

Jak wybrać najlepszą firmę do montażu paneli fotowoltaicznych?

Artykuł partnera.

Inwestycja w fotowoltaikę zdecydowanie nie należy do najmniejszych wydatków. Z tego też względu warto zadbać nie tylko o wysokiej jakości instalację, ale również prawidłowy montaż, który zapewni panelom długą żywotność i sprawność. Dowiedz się, jak wybrać firmę do montażu fotowoltaiki!

Doświadczenie i realizacje firmy

Poszukując firmy montującej panele fotowoltaiczne w Katowicach, nie możesz przejść obojętnie obok doświadczenia o dotychczasowych realizacji firm. Sprawdź więc kiedy działalność została zarejestrowana. Takie informacje znajdują się w CEIDG i KRS. Na swojej stronie internetowej firma raczej nie będzie chciała chwalić się stażem, jeśli jest krótki.

Warto również zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami firmy. Ogromne możliwości daje rozmowa z poprzednimi klientami. Jeśli więc masz taką możliwość, możesz ich podpytać o współpracę i to, czy są z niej zadowoleni.

Bezpłatna konsultacja

Jeśli już znalazłeś interesującą firmę, dla której fotowoltaika w Katowicach, to chleb powszedni, umów się na bezpłatną konsultację. W jej trakcie pobierane są dokładne parametry wraz z oszacowaniem kosztów wykonania instalacji. Omawiane jest również wykonanie projektu, który stanowi kluczowy krok do doboru odpowiedniej instalacji.

Bezpłatna konsultacja pozwoli Ci lepiej poznać instalatora. Wszelkie wymijające odpowiedzi czy brak wiedzy na dany temat – mogą już zaświecić czerwoną lampkę i skłonić do przemyśleń.

Gwarancja

Profesjonalne firmy fotowoltaiczne udzielają gwarancji na montaż. Zaleca się wybierać wyłącznie takich instalatorów. Brak gwarancji może świadczyć o braku pewności co do umiejętności.

Im gwarancja jest dłuższa, tym oczywiście lepiej. Najczęściej trwa ona od 1 do 15 lat i obejmuje wszelkie usterki robocze, powstałe na skutek nieprawidłowo wykonanej usługi instalacji. Ostateczny czas ochrony i jej zakres powinna regulować oczywiście podpisana umowa. Najczęściej dla zachowania gwarancji instalator wymaga corocznych przeglądów.

Panele fotowoltaiczne, które montuje firma

Przed rozpoczęciem współpracy warto również zorientować się, jakie panele montuje firma. Chodzi tutaj zarówno o ich rodzaj, jak i firmę. Dostępnych na rynku paneli jest całkiem sporo, a wśród najpopularniejszych marek wymienia się LG Solar, REC, LONGi Solar czy Sunpower. To zdecydowanie najwydajniejsze panele, na które warto zwrócić uwagę.

Nie daj się oszukać

Obecnie działa na rynku sporo firm fotowoltaicznych, jednak nie oznacza to, że każda z nich jest warta zaufania. Czujność powinny wzbudzić wyjątkowo tanie oferty – niska cena może świadczyć np. o słabej jakości panelach.

Wpłata całej kwoty przed rozpoczęciem prac – również nie brzmi zbyt ciekawie. Najpopularniejszą praktyką jest wpłacanie zaliczki przed rozpoczęciem prac do 30% kosztów materiałów i eksploatacji. Reszta kwoty jest rozliczana po zainstalowaniu paneli. Jeśli jakiekolwiek działania budzą Twoje wątpliwości, lepiej zrezygnuj ze współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.