Kobieta z białymi zębami używa wybielającej pasty do zębów
Uroda

Jak wybrać najlepszą pastę do zębów?

Artykuł partnera.

Białe, zdrowe zęby to marzenie wielu z nas. Hollywoodzki uśmiech kojarzy się nieodzownie z człowiekiem sukcesu. Jak pokazują badania osoby posiadające zadbane i zdrowe zęby oraz biały uśmiech są uważane za bardziej atrakcyjne. Dlatego wiele osób wpisuje w internetową wyszukiwarkę hasło „wybielająca pasta do zębów” z nadzieją, że znajdą produkt idealny.

Pasta wybielająca to często pierwszy produkt, jaki wybieramy decydując się na wybielenie zębów. Jest stosunkowo tani i mało inwazyjny. Pastę wybielającą można kupić w każdej drogerii, a  nawet w zwykłym sklepie posiadającym dział z kosmetykami. Kierując się znajomością marki oraz reklamami telewizyjnymi szybko podejmujemy decyzję zakupową, a następnie staramy się sumiennie myć zęby, aby jak najszybciej zauważyć efekt wybielenia. Niestety nie każda pasta wybielająca będzie skuteczna. Niektóre mogą nam również poważnie zaszkodzić, dlatego powinniśmy zapoznać się z ofertą wybielanie zębów Beyond, które może okazać się rozwiązaniem dużo efektywniejszym. A jaką pastę wybrać, aby wybielić zęby w bezpieczny i szybki sposób?

Najważniejszy jest skład pasty do zębów

Pasty wybielające różnią się między sobą, nie tylko opakowaniem i producentem, ale przede wszystkim składem. Wybierając pastę wybielającą powinniśmy zwrócić uwagę na zawartość fluoru. Jest on niezwykle ważnym składnikiem pasty i ma ogromne znaczenie dla stanu uzębienia. Zawartość fluoru w paście do zębów dla dorosłych powinna wynosić 1450ppm. Według badań taka ilość tej substancji chroni zęby osób dorosłych przed próchnicą. Jednak skład past do zębów nie kończy się na tym jednym składniku. Pasty zawierają również substancje ścierne i polerujące, pieniące oraz o działaniu przeciwzapalnym lub skutecznie zmniejszającym ilość grzybów i wirusów. Są również wzbogacone o zioła. Każdy z tych składników pełni bardzo ważną rolę, więc powinniśmy zwracać uwagę na ich zawartość w składzie pasty, jaką wybieramy.

Jaka pasta wybielająca jest najlepsza?

Pasty wybielające mogą różnić się technologią wybielania, jaką zastosował w ich przypadku producent. Wśród substancji stosowanych do uzyskania efektu bielszych zębów można wymienić między innymi węgiel aktywny, niebieską kowarynę, nadtlenek wodoru, ulepszony materiał o działaniu ściernym oraz wykorzystanie mikrogranulek.

Efekt wybielający po jednorazowym użyciu pasty zaobserwowano, gdy w składzie preparatu znajdowały się mikrogranulki lub był on wzbogacony o substancję aktywną, niebieską kowarynę. Po przeanalizowaniu efektów po długotrwałym stosowaniu past wybielających najlepszy efekt odnotowano przy regularnym stosowaniu pasty z niebieską kowaryną oraz preparatu z nadtlenkiem wodoru, a także pasty z mikrogranulkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.