Kobieta w okularach korekcyjnych
Uroda

Jak wybrać najlepsze okulary korekcyjne?

Okulary korekcyjne są jednym z najbardziej widocznych elementów naszego wyglądu. Nosimy je codziennie i właściwie nie zdejmujemy w ciągu dnia, muszą być więc dobrze dopasowane do naszej urody, trybu życia oraz indywidualnego poczucia estetyki. Okulary korekcyjne są także często traktowane jako element biżuteryjny, który dodatkowo podkręca całą stylizację oraz nadaje jej większej indywidualności.

Okulary korekcyjne i ich rola. Aspekty praktyczne i dekoracyjne

Okulary służą przede wszystkim korekcji wzroku. Dawno minęły już jednak czasy, kiedy traktowane były jedynie jako narzędzie. Dziś okulary korekcyjne to swoista ozdoba, o czym dobitnie świadczy chociażby fakt, że sięgają po nie także osoby nie posiadające wady wzroku korzystające z tzw. zerówek. Okulary korekcyjne są uniwersalnym dodatkiem, dzięki któremu możemy poprawić jakość i ostrość swojego widzenia oraz wykonywać codzienne czynności tak, jakbyśmy w ogólne nie posiadali wady wzroku. Z drugiej jednak strony, okulary to także istotny element dekoracyjny, który prawidłowo dobrany może podkreślić naszą urodę, styl oraz indywidualne cechy.

Aby okulary korekcyjne prawidłowo wywiązały się ze swojego zadania, muszą być dopasowane do kształtu twarzy. Powinny tworzyć spójną kompozycję z naszą naturalną fizjonomią oraz pasować wielkością do jej rozmiarów. Kształt oprawek powinien natomiast niwelować drobne niedoskonałości w kształcie twarzy, a ich kolor podkreślać naturalną urodę. Dobierając okulary warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, które pozwolą wybrać najlepszą parę i z przyjemnością sięgać po nią każdego dnia. Istotnym kryterium wyboru jest wielkość oprawek, ich kształt oraz kolorystyka okularów.

Jak dopasować okulary korekcyjne do kształtu twarzy i urody?

Okulary występują w różnych wielkościach. W salonach optycznych i w Internecie znajdziemy zarówno duże, dobrze widoczne oprawki, jak i ich mniejsze, bardziej dyskretne odpowiedniki. Dobierając okulary korekcyjne należy dopasować je do rozmiarów twarzy – do dużej twarzy wybierać większe oprawki, natomiast do drobniejszej te mniejsze. Okulary powinny także pasować do naszej urody. W tym przypadku warto dobierać je pod kolor włosów. Posiadacze ciemnej fryzury dobrze będą prezentowali się w bardziej wyrazistych, kontrastowych oprawkach. Osoby o włosach blond natomiast powinny wybierać raczej jaśniejsze oprawki, które nie będą nadmiernie wybijały się na tle ich delikatniejszej urody.

Bardzo istotną kwestią jest także kształt oprawek. Okulary korekcyjne są dostępne w różnych formach – kwadratowej, okrągłej, prostokątnej i innych. Kluczową kwestią jest rozpoznanie własnego kształtu twarzy. Do twarzy owalnej psują właściwie wszystkie kształty oprawek – wybór konkretnej pary zależy więc od osobistych preferencji właściciela. Posiadacze twarzy trójkątnej najlepiej prezentują się w oprawkach z zaokrągloną dolną krawędzią, osoby o twarzy w kształcie kwadratu powinny sięgać po okulary o lekko zaokrąglonych liniach, natomiast właściciele twarzy okrągłej po oprawki o kształcie zbliżonym do kwadratu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.