Osoby rozmawiają o ośrodku leczenia uzależnień
Psychologia

Jak wybrać najlepszy ośrodek leczenia uzależnień?

Uzależnienia są jedną z najgorszych przywar, jakie posiada dosłownie każde społeczeństwo. Okazuje się, że wiele statystyk wskazuje obecnie na to, że coraz to młodsze osoby popadają w alkoholizm i narkomanię. Są to dwa, najpopularniejsze uzależnienia, jednak takich problemów w społeczeństwie istnieje o wiele więcej. Hazard czy nawet sex może nas wyjątkowo mocno wciągnąć i nawet sprawić, że powoli stracimy kontrolę nad własnym życiem oraz poczynaniami. Uzależnienia opanowują nas wyjątkowo powoli i krok po kroku sprowadzają nas na samo dno. Nie da się jednak ukryć również tego, że świadomość społeczna odnośnie uzależnień stale się zwiększa, a obecnie pacjenci mogą zdecydować się na leczenie w specjalistycznym ośrodku. Jednak jak można wybrać najlepszy z nich?

Prywatny czy publiczny ośrodek leczenia uzależnień?

Okazuje się, że w naszym kraju możemy skorzystać zarówno z pomocy prywatnych ośrodków leczenia uzależnień jak np. FreeDom, ale także i z ośrodków publicznych, działających na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pojawia się więc pytanie, który z nich wybrać? Okazuje się, że wiele osób unika prywatnych ośrodków leczenia uzależnień, ze względu na to, że leczenie w nich wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów. Jednocześnie warto zauważyć, że poziom takich ośrodków jest o wiele wyższy. Ich największą zaletą jest także to, że pacjenci zgłaszający się do takiej kliniki mogą liczyć na to, że zostaną przyjęci na leczenie jeszcze tego samego dnia. W przypadku ośrodków leczenia uzależnień działających publicznie, czas oczekiwania może wydłużyć się nawet do miesiąca. W tym przypadku istnieje ogromne ryzyko co do tego, że stan pacjentów może się znacznie pogorszyć. W sytuacji, kiedy chodzi o walkę z uzależnieniem, nie powinniśmy zwlekać ani chwili dłużej.

Ośrodek leczenia uzależnień i stosowane w nim metody terapii

Jeśli zainteresował nas konkretny ośrodek leczenia uzależnień jak np. FreeDom, wówczas warto również zwrócić większą uwagę na to, jakie wykorzystuje on metody terapii. Nie da się ukryć, że obecnie metodologia leczenia i wsparcia w walce z nałogiem weszła na całkowicie inny poziom. Stosowane są nowoczesne i innowacyjne sposoby na to, by walka z niszczycielskim nałogiem stała się dla większości pacjentów znacznie łatwiejsza. Warto więc – jeszcze zanim zdecydujemy się na leczenie w konkretnym ośrodku – również sprawdzić, w jaki sposób przebiega terapia i jakie są możliwości wsparcia osób uzależnionych tuż po jej zakończeniu. Od tego może zależeć jej powodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.