Odkurzacz na dywanie i jego elementy
Dom i ogród

Jak zadbać o czystość w domu, w którym mieszkają małe dzieci? Z urządzeniami Zelmer to dziecinnie proste!

Artykuł partnera.

W Twoim domu jest coraz bardziej wesoło i aktywnie, bo Twój maluch zaczyna raczkować lub uczy się chodzić i zagląda w każdy kąt? Na pewno trudno Ci teraz za nim nadążyć. Zapewne równie ciężko znaleźć czas na sprzątanie – małe dzieci są niezwykle absorbujące. W artykule podpowiadamy, jak ułatwić sobie utrzymanie czystości w domu, w którym mieszka niemowlę.

Utrzymanie porządku w domu, w którym małe dziecko powoli poznaje świat, wymaga dużo pracy. Zwracaj więc szczególną uwagę na czystość podłogi oraz innych powierzchni, do których maleństwo może mieć bezpośredni dostęp. Dbaj również o jego rzeczy osobiste, takie jak ubranka i zabawki – czyść i dezynfekuj je możliwie często. Pomogą Ci w tym produkty marki Zelmer.

Odkurzacz workowy – niezbędny podczas szybkiego sprzątania

Urządzeniem pierwszej potrzeby w każdym domu, a przede wszystkim w takim, w którym mieszka małe dziecko, jest odkurzacz. Sprawdź, jakie zalety mają odkurzacze workowe:

  • są higieniczne – po zapełnieniu worka wystarczy go zamknąć i wyrzucić – bez bezpośredniego kontaktu z zanieczyszczeniami,
  • są wyposażone w dobry filtr, np. HEPA13 lub ULTRA16 (w modelu Antek ZVC3506B) – jest to rozwiązanie idealne dla alergików i małych dzieci, dzięki któremu alergeny nie przedostają się z wydmuchiwanym powietrzem do otoczenia,
  • mają świetne parametry – dzięki wysokiej mocy ssania posprzątasz uciążliwe zanieczyszczenia nawet z najbardziej puchatych dywanów,
  • są wyposażone w dodatkowe akcesoria – cały arsenał szczotek pomoże Ci dostać się do wszystkich zakamarków w mieszkaniu.

Odkurzacz workowy Zelmer pozwoli Ci utrzymać w nienagannej czystości wszystkie powierzchnie, po których porusza się Twój maluch. Zastanawiasz się, jaki odkurzacz kupić? Z kompaktowym i wydajnym modelem Antek odkurzysz dom bez wysiłku, nie tracąc czasu i energii na długie sprzątanie. Szukasz cichego odkurzacza? Wybierając odkurzacz Antek marki Zelmer, nie musisz się także obawiać, że Twoje dziecko wystraszy się nadmiernego hałasu.

Żelazko parowe – nie tylko prasowanie

Liczba ubranek małego dziecka może przytłaczać. Twój maluch ubrudził się przy jedzeniu, a może wysypał na siebie wyciągnięte z kuchennej szafki produkty? Chwila nieuwagi i już czeka Cię przebieranie. Pamiętaj, że ubrania niemowlaka należy prasować – nie tylko ze względów estetycznych, ale też higienicznych. Para z żelazka nagrzewa ubranka, sprawiając, że bakterie i drobnoustroje giną, a śpioszki i koszulki stają się bezpieczniejsze dla Twojego dziecka. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie żelazka parowego. Warto je wykorzystać także do dezynfekowania zabawek dziecka. Nie musisz ich ciągle prać, narażając dziecko na niepotrzebny stres związany z wirowaniem ulubionego misia w pralce. Wystarczy ustawić pokrętło pary w żelazku parowym na większy strumień, nakierować na pluszową zabawkę i chwilę odczekać. Wysoka temperatura, podobnie jak w przypadku ubranek, sprawi, że misie będą wolne od zarazków.

Sprzątanie domu, kiedy wokół Ciebie maluch odkrywa świat, jest trudnym zadaniem. Jednak dzięki urządzeniom Zelmer uda Ci się bez problemu utrzymać wszystkie powierzchnie w czystości. Wykorzystaj nasze porady i zaprowadź porządek w swoim domu, czyniąc go bezpieczną przestrzenią dla malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.