Chłopiec bezpiecznie jeździ na deskorolce
Ruch

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy na deskorolce?

Artykuł partnera.

Aktywności na świeżym powietrzu to świetny sposób na spędzanie czasu wolnego przez Dziecko. Jedną z często wybieranych aktywności jest jazda na deskorolce, która może być nie tylko ogromną frajdą, ale również ciekawą lekcją o tym jak balansować ciałem czy utrzymać równowagę. Taka aktywność niesie za sobą ogrom korzyści, warto jednak pamiętać, że jak każdy sport, jazda na deskorolce wymaga zachowania ostrożności i bezpieczeństwa, gdyż łatwo tutaj o urazy i kontuzje.

Deskorolka dla Malucha, a jego bezpieczeństwo 

Jazda na deskorolce to aktywność, która wymaga świadomości swojego ciała, umiejętności balansowania ciężarem oraz utrzymania równowagi. Jest to też świetny trening i wzmacnianie właśnie wymienionych cech u Najmłodszych. Samą naukę jazdy na desce można rozpocząć już po ukończeniu przez Pociechę 3. roku życia. Kupując sprzęt do jazdy, należy pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa Dziecku podczas użytkowania deskorolki. Koniecznym jest więc również wyposażenie Malucha w kask i ochraniacze, czyli podstawowe elementy, które zapewnią ochronę podczas jazdy. W trakcie poruszania się na desce kluczowym jest ochrona kolan, łokci, nadgarstków oraz oczywiście głowy dzięki dopasowanemu kaskowi, który spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Ważne jest też zaopatrzenie Malucha w elementy odblaskowe nawet wtedy, gdy ten nie jeździ po zmroku — widoczność podczas poruszania się po wyznaczonych miejscach pozwala na uniknięcie ewentualnych stłuczek z innymi uczestnikami ruchu. Warto też zauważyć, że aby zminimalizować ryzyko urazów i niebezpiecznych sytuacji koniecznym jest jazda tylko po wyznaczonych do tego obszarach – parkach, czy ścieżkach do tego przeznaczonych. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że deskorolka (https://qkids.pl/produkty/deskorolki-dla-dzieci) dopasowana do umiejętności Malucha to kluczowy element bezpiecznej jazdy, początkujące Dzieci powinny zacząć od fiszki, która osiąga mniejsze prędkości, niż klasyczna deskorolka.  

Różnice między fiszką a deskorolką 

Wspomniana fiszka to rodzaj deskorolki przeznaczonej dla Pociech, które ukończyły 3. rok życia i są w stanie utrzymać równowagę na desce. Pojazd ten jest mniejszy i lżejszy od zwykłej, klasycznej deskorolki, a swoim wyglądem przypomina rybkę, stąd nazwa tego modelu. Standardowy rozmiar fiszki to około od 53 cm do 63 cm długości co sprawia, że jest ona niezwykle poręczna i łatwa w transporcie. Dodatkowym jej atutem jest to, że można na niej osiągać mniejsze prędkości oraz stosunkowo wyższą przyczepność w porównaniu do klasycznej deski. Te cechy sprawiają, że jest to bezpieczna, dobrze dopasowana opcja dla Najmłodszych. Szukając odpowiedniego modelu fiszki, warto zwrócić uwagę na jej konstrukcję, materiał, z którego została wykonana oraz jakość kółek — te, które wykonane są z dodatkiem kauczuku, będą idealne do nauki jazdy, gdyż łatwiej nimi manewrować. Fiszki przeznaczone są głównie do jazdy rekreacyjnej po terenach miejskich, będą więc nadawały się do jazdy po wybrukowanych terenach i jako środki transportu dla nieco starszych, szkolnych Dzieci.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.