Kobieta w SPA
Uroda

Jak znaleźć dobrą kosmetyczkę?

Dobra kosmetyczka to prawdziwy skarb i kiedy już taką znajdziemy, będziemy mogły polecać ją znajomym. Jak jednak ją znaleźć wśród wielu osób świadczących podobne usługi, jeśli dotychczas z nich nie korzystałyśmy albo jeśli po przeprowadzce nie orientujemy się jeszcze, co pod tym względem oferuje nam okolica? Z pewnością warto zwrócić uwagę na co najmniej kilka istotnych czynników, które przedstawiamy poniżej.

Referencje i rekomendacje

Jednym z najlepszych sposobów znalezienia dobrej kosmetyczki jest kierowanie się pozytywną opinią zadowolonych klientów. Jeśli nie znamy osobiście nikogo takiego, możemy sprawdzić, co o wybranym salonie piszą internautki. Należy tu oczywiście wziąć poprawkę na to, że niektóre negatywne komentarze mogą być pisane przez konkurencję, a pozytywne – przez właścicieli salonu.

Kompetencje

Możemy też zajrzeć bezpośrednio na stronę internetową tego ostatniego i rzucić okiem na zapisy poświadczające należyte przygotowanie do wykonywania zawodu kosmetyczki. Powinna ona mieć „na koncie” coś więcej niż tylko kilkumiesięczny kurs. Najlepiej, by był to dyplom studiów kosmetologicznych, wzbogacony certyfikatami o ukończeniu specjalistycznych szkoleń. Stosunkowo świeże pozycje na takiej liście pozwalają domniemywać, że kosmetyczka stale poszerza swą wiedzę i umiejętności, co również jest nie bez znaczenia.

Wyposażenie

Dyplomy, zaświadczenia i certyfikaty często wiszą też po prostu na ścianach gabinetu czy salonu kosmetycznego. Z pewnością warto się do niego udać przed skorzystaniem z oferty zabiegowej, aby na własne oczy zobaczyć, jakie panują tam warunki. Schludność i higiena to oczywiście podstawa. Zwróćmy uwagę, czy wykorzystywane są jednorazowe akcesoria, takie jak choćby rękawiczki, czepki albo bielizna zabiegowa, oraz na sterylizację sprzętu wielokrotnego użytku po każdym jego zastosowaniu.

Komfort psychiczny

Wbrew pozorom nie mniej istotna jest także aranżacja przestrzeni. Salon kosmetyczny powinien być wszak czymś na kształt oazy spokoju i wytchnienia od pędu codzienności. Innymi słowy – powinnyśmy się tam czuć dobrze. Wpływ na to ma także życzliwe podejście samej kosmetyczki, jak również choćby to, że poświęca nam ona w trakcie wykonywania zabiegu całą swoją uwagę (a nie np. odbiera co chwila telefon).

Rzetelność i zaangażowanie

Dobra kosmetyczka często jest jak sumienny rzemieślnik – zna się na swoim zawodzie i rzetelnie go wykonuje. Prawdziwym skarbem będzie natomiast specjalistka, dla której zabiegi kosmetyczne to wręcz pasja, a nie tylko praca. Taka kosmetyczka z zaangażowaniem przeprowadzi z nami wnikliwy wywiad, aby łącząc go z fachową oceną stanu naszej skóry, paznokci czy włosów, dobrać najlepsze dla nas zabiegi i kosmetyki. Podzieli się też z nami swą wiedzą z zakresu pielęgnacji, odpowie na wszelkie pytania, a także skieruje do lekarza, jeśli zajdzie taka potrzeba. Tego typu holistyczne podejście charakteryzuje m.in. personel warszawskiej przychodni specjalistycznej High-Med.

Łatwość korzystania z usług

Do takiej kosmetyczki warto wybrać się i na drugi koniec miasta. Z pewnością warto jednak wziąć pod uwagę również czynniki może nieco bardziej drugoplanowe, jak właśnie lokalizacja i dogodne godziny otwarcia. Dobrze, by salon znajdował się w stosunkowo niewielkiej odległości od naszego miejsca zamieszkania lub pracy, a także by nie sprawiało większych problemów umawianie się na zabiegi w odpowiadających nam terminach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.