Kobueta siedzi na krześle po powiększaniu piersi
Uroda

Jaką metodę powiększania piersi wybrać?

Decydując się na zabieg powiększania piersi, staniesz przed problemem, jaką metodę wybrać. Tak naprawdę technik i sposobów na powiększenie biustu jest wiele. To na co się zdecydujesz, będzie determinowało późniejszy wygląd piersi. Jeśli zależy ci na widocznych rezultatach – pomyśl o implantach, jeśli natomiast chcesz uzyskać bardziej naturalny efekt – wybierz własną tkankę tłuszczową lub nici. Czym różnią się te zabiegi? Przeczytaj!

Jakie są zalety powiększania piersi implantami?

Implanty to jedna z najpopularniejszych metod powiększania biustu. Silikonowe wkładki potrafią dać spektakularne efekty powiększenia lub wymodelowania biustu. Stosuje się je, gdy kobieta chce uzyskać większy biust, przy asymetrii, rekonstrukcji lub niedorozwoju piersi. Implanty potrafią dać piękne efekty powiększenia piersi nawet w przypadku bardzo małych biustów. W zależności od preferencji pacjentki, można wybierać z wielu rozmiarów, kształtów, pojemności i projekcji piersi. Niektóre z implantów są bardziej naturalne, a inne rzucają się w oczy. Jednakże szerokie spektrum rodzajów implantów pozwala uzyskać różne efekty. Powiększanie piersi implantami daje trwałe rezultaty. Zastosowanie silikonowych wkładek jest bezpieczne, a wymiana implantów może wiązać się po prostu z naturalnymi procesami starzenia się skóry.

Jak wygląda zabieg powiększania własnym tłuszczem?

Dla pacjentek, które cenią sobie naturalny wygląd, wiele lat temu wprowadzono do klinik metodę powiększania piersi własnym tłuszczem. To technika polegająca na pobraniu tłuszczu z jednego miejsca na ciele, aby później podać go w biust. Oprócz tego, że własna tkanka tłuszczowa w naturalny sposób po przeszczepie wypełnia biust, to dodatkowo pozbywamy się nadmiarów tkanki tłuszczowej z innych okolic ciała. Przeszczep tłuszczu w piersi może być poprzedzony pobraniem tkanki z takich okolic jak brzuch, uda, boczki lub plecy. Jest to więc zabieg 2 w 1. Należy jednak pamiętać, że część z przeszczepionego materiału w biust, ulegnie z czasem wchłonięciu, dlatego istnieje możliwość, że zabieg będzie trzeba powtórzyć. Co należy podkreślić, takie powiększanie piersi to idealna metoda dla pacjentek, które nie chcą, nie lubią lub nie mogą korzystać z substancji, które nie są pochodzenia naturalnego. Autologiczny przeszczep jest w tym przypadku gwarancją, że nie wystąpi żadna reakcja alergiczna.

Dla kogo jest podniesienie piersi nićmi?

Inną metodą pozwalającą wymodelować biust, będzie podniesienie piersi nićmi. W tym wskazaniu doskonale sprawdzą się nici Aptos, tworzące rusztowanie dla piersi, nazywane podskórnym biustonoszem. Jest to metoda małoinwazyjna, która nie wymaga przechodzenia długiego okresu rekonwalescencji. Polecana jest paniom z niewielkim biustem (maksymalnie do rozmiaru niedużego C). Zabieg pozwala naturalnie unieść piersi, dzięki temu wyglądają lepiej i młodziej. Znikają wszelkie obwisłości, które powstały albo wskutek karmienia piersią, albo z powodu naturalnych procesów starzenia i utraty elastyczności skóry biustu. Wielką zaletą jest również fakt, iż metoda ta daje bardzo przewidywalne efekty. Co prawda, procedura ta nie powiększa piersi, ale przez ich uniesienie uzyskujemy piękne efekty odmłodzenia biustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.